خبرهاي روز
اخبار ستاد
اخبار شهرستانها
گزارش تصويري
با هدف بررسی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی؛
فراخوان نخستین همایش ملی انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران با عنوان «کارکردهای اجتماعی کتابخانه ‌های عمومی» منتشر شد.
با معرفی ۸ اثر؛
پوستر «این چند کتاب» ویژه ماه محرم با معرفی ۸ کتاب با موضوع محرم و قیام امام حسین(ع) منتشر شد.
در راستای توسعه همکاری‌ها صورت گرفت:
مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و آموزش و پرورش استان البرز در راستای توسعه همکاری‌ها با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد:
بمنظور ساماندهی فعالیت های مشترک و هماهنگی امور، نشست مشترک هم‌اندیشی رؤسای ادارات اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و معاونت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش برگزار شد.
در جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز مطرح شد؛
جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با محوریت بررسی راهکارهای اجرایی ارتقاء بیش از پیش کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
باهدف ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت؛
تفاهم‌نامه همکاری فی مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و دانشگاه فنی و حرفه‌ای البرز با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی منعقد شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز:
سرپرست جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان معرفی شد.
طی حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز؛
با حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، داود اسدی به عنوان سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ منصوب شد.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم شهریورماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم شهریورماه ۱۳۹۸ از سوی روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با اجرای آئین تعزیه‌خوانی توسط اعضای کودک صورت گرفت؛
کتابخانه عمومی مهستان شهرستان ساوجبلاغ، تعزیه حضرت رقیه (س) را برگزار کرد.
گزارش تصویری؛
با حضور فعال اعضای کتابخانه صورت گرفت؛
کتابخانه عمومی بقیه‌الله ساوجبلاغ با حضور فعال اعضای کتابخانه، سرشاز از شور و شعور حسینی بود.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی دکتر معین کرج با اجرای برنامه‌های فرهنگی، میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بود.
گزارش تصویری؛
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز فرصت خدمتگذاری به مردم را موهبت الهی دانست و عنوان کرد: از فرصت کوتاه خدمتگذاری به مردم باید نهایت استفاده را برد.
از سوی واحد روابط عمومی اداره‌کل اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم شهریورماه ۱۳۹۸ از سوی روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
همزمان با ایام محرم برگزار شد؛
همزمان با ایام محرم، کتابخانه عمومی استاد محمدی اشتهارد با اجرای کاردستی ویژه محرم به جمع عزاداران حسینی پیوست.
در کتابخانه الهادی برگزار شد؛
همزمان با ایام محرم، نمایشنامه‌خوانی کتاب «همه آب‌ها نام عباس را می‌دانند» در کتابخانه الهادی برگزار شد.
در راستای هم‌افزایی سازمانی صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای تبیین اهمیت سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها با مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از برنامه‌ریزی ویژه اداره کل در راستای رسیدن به شرایط ایده آل کتابخانه‌ها خبر داد.
با حکم دبیرکل نهاد؛
جلسه معارفه مهدی صباغ، مدیرکل منابع انسانی و امور پشتیبانی نهاد با حضور معاونان و مدیران کل نهاد برگزار شد.
به همت کتابخانه عمومی امام جواد(ع) صورت پذیرفت؛
همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری حضرت اباعبدالله حسین(ع) و آغاز ماه محرم، کتابخانه عمومی امام جواد(ع) ماکت «خورشید روی خاک» را برای عموم علاقه‌مندان به نمایش گذاشت.
در مراسم رونمایی از تازه ترین کتاب حجت الاسلام محمدیان مطرح شد؛
علیرضا مختارپور در مراسم رونمایی از کتاب «حسین (ع) از زبان حسین(ع)» گفت: «درس‌های عاشورا» برای آشنا شدن با تعالیم و معرفت و «عبرت‌های عاشورا» برای جلوگیری از دچار شدن به سرنوشتی است که ۵۰ سال پس از پیامبر اکرم (ص) رخ داد و چنین شرایطی را برای فرزند پیامبر شکل دادند. در واقع درس ها و عبرت‌ها انگیزه اصلی تمام تألیفات حجت الاسلام محمدیان است.
در نخستین روز از ماه محرم برگزار شد؛
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه مشترک اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر، صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
با حضور در اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز صورت گرفت؛
رئیس کانون بازنشستگان نیروی انتظامی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در راستای توسعه همکاری‌ها دیدار و گفتگو کرد.
إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون؛
احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در پیامی درگذشت مادر گرامی کتابدار کتابخانه عمومی امیرکبیر را به ایشان و خانواده محترمشان تسلیت گفت.
مدیرحوزه‌های علمیه استان البرز؛
مدیرحوزه‌های علمیه استان البرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد؛ کتابخانه‌های عمومی مرجعی ارزشمند برای مشاوره در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه مفید هستند.
در دیدار مسئولان بانک پاسارگاد با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز مطرح شد؛
در دیدار مسئولان بانک پاسارگاد با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز زمینه های مشترک همکاری در راستای توسعه فضای کتاب و کتابخوانی در البرز بررسی شد.
مدیر امور شعب بانک ملی استان البرز بیان داشت؛
مدیر امور شعب بانک ملی استان البرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی البرز از آمادگی بانک ملی جهت حمایت از توسعه فضای کتاب و کتابخوانی خبر داد.
یک فعال عرصه صنعت، عنوان کرد:
یک فعال عرصه صنعت با بیان اینکه کتابخوانی زمینه‌ساز زندگی موفق و اقتصاد پررونق است، بر توجه به کتابخوانی در محیط خانوادگی و فضاهای کاری تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تاکید کرد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای بسط و توسعه فرهنگ کتابخوانی با مدیر مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام کرج دیدار به عمل آورد.
رئیس بیمارستان مریم استان البرز؛
رئیس بیمارستان مریم استان البرز با اشاره به اینکه ترویج کتابخوانی سیره بزرگان است گفت: در این راه باید با عشق و اخلاص و تمام وجود کار کرد.
امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز؛
امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز دعوت به کتابخوانی را امر به معروف و گامی در راستای تعالی جامعه دانست.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر محمدرضا آقااحمدی کارشناس امور انجمن‌های اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان البرز را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار شد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در حاشیه انعقاد تفاهمنامه همکاری بین اداره‌کل آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار ارتقاء همکاری‌ها بین مدرسه و کتابخانه‌ها شد.
از سوی اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد اعلام شد؛
اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت بارگذاری نمونه قصه در سامانه نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.
رئیس بیمارستان امام علی(ع):
رئیس بیمارستان امام علی(ع) در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، عنوان کرد: کتابخانه‌ها نقش مهمی در توسعه‌ سرمایه‌های دانشی دارند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان البرز توجه به کتاب و کتابخوانی را توجه به سعادتمندی جامعه دانست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز عنوان کرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، عنوان کرد: با تعامل، هم فکری و هم‌افزایی بین مجموعه‌ای، افق بسیار روشنی برای آینده کتابخانه‌های عمومی البرز قابل پیش‌بینی است.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره مطرح شد؛
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره عنوان شد؛ کتابخانه‌های عمومی با اجرای فعالیت‌های متنوع و خلاقانه علمی و فرهنگی به عنوان پایگاه‌های فعّال اجتماعی در جامعه مطرح هستند.
به همّت کتابخانه عمومی بقیّه الله روستای هیو برگزار شد؛
اولین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای توسط کتابخانه عمومی بقیه الله روستای هیو از توابع شهرستان هشتگرد با حضور مسئول حوزه علمیّه امام صادق (ع)هشتگرد در روستای شلمزار برگزار شد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی پلنگ آباد مطرح شد؛
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش پلنگ‌آباد، دهیاران اشتهاردی به عنوان فرهنگ‌یاران حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاهای اشتهارد معرفی شدند.
با حضور امام جمعه شهرستان اشتهارد برگزار شد؛
با حضور امام جمعه شهرستان اشتهارد، نشست هم‌اندیشی مسئولین ادارات شهرستان و کتابداران اشتهاردی در کتابخانه عمومی ملاصدرا اشتهارد برگزار شد.
با حضور فرماندار شهرستان ساوجبلاغ؛
طی مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرماندار شهرستان ساوجبلاغ، اعظم کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان معرفی شد.
با حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز؛
با حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، اعظم کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ منصوب شد.
به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد:
کارگاه آموزشی «آمادگی در برابر زلزله» به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در کتابخانه عمومی علامه امینی فردیس برگزار شد.
با مشاركت ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی اشتهارد؛
با حضور روساي ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامي اشتهارد، مادران نوسواد در كتابخانه عمومی ملاصدرا به جمع‌خواني كتاب پرداختند.
گزارش تصویری
جشن شب یلدا در کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی کرج برگزار شد.
گزارش تصویری
برگزاری مراسم شب یلدا در کتابخانه‌های عمومی امام جواد(ع) و امام محمد باقر(ع) شهرستان نظرآباد.
به همت کتابداران اشتهاردی صورت گرفت:
در هفته‌اي كه گذشت، كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد با برگزاري برنامه‌هاي متنوع كتابخواني براي خانواده‌ها و فرزندان آنان حال خوشي را براي اشتهاردي‌ها و شهروندان اشتهاردي رقم زدند.
در شهرستان فردیس برگزار شد؛
دومین جلسه هم‌اندیشی مسئولین کتابخانه‌های عمومی فردیس در سال جاری برگزار شد.
در كتابخانه عمومی شهيد مطهري انجام شد؛
به مناسبت شب يلدا در كتابخانه عمومی شهيد مطهري نشست كتاب‌خوان ويژه نوجوانان با موضوع حافظ‌خواني و شاهنامه‌خواني برگزار شد.
در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی:
امدادگران اشتهاردي در نشست تخصصي كتاب‌خوان كتابخانه عمومی استاد محمدي به معرفي كتاب‌هايي با موضوع امداد و نجات پرداختند.


 
 

کرج ـ میدان توحید ـ برج سامان ـ طبقه نهم ـ کدپستی 3134953181