متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


پیام نماینده مجلس به مناسبت هفته کتاب؛ بیداری جوامع بشری با نقش‌آفرینی کتاب به مثابه محور یادگیری به ثمر نشسته است علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، بیست و هشتمین دوره هفته کتاب را به کتابداران، کتابخوانان و فعالین عرصه کتاب تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، بیست و هشتمین دوره هفته کتاب را به کتابداران، کتابخوانان و فعالین عرصه کتاب تبریک گفت.


متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

كِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَيْكَ مُبَارَكٌ لِيَدَّبَّرُوا آيَاتِهِ وَلِيَتَذَكَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ (آیه 29 سوره ص/ قرآن کریم(
]اين] كتابى مبارك است كه آن را به سوى تو نازل كرده‏ ايم تا در [باره] آيات آن بينديشند و خردمندان پند گيرند.
       
کتاب والاترین معجزه دین مبین اسلام است. و این بدان معناست که اراده خداوند متعال بر این مهم استوار شده که انسان میبایست مسیر «دانش» و «بینش» را به سرعت سپری کند؛ پلههای ترقی معنوی و مادّی را ذیل جامعهای توحیدی طی کرده تا همچون اعصار پیشین «مُستضعف» - به معنای ضعیف و ناتوان در برابر ظالمان باقی نماند که آزاد و آزاده باشد؛ که مستحق عبارت «اشرف مخلوقات» شود؛ که لایق «خلیفه اللهی» شود و همه اینها دست نیابد مگر به فریضه «اطلبوا العلم من المهد الی اللحد» که بر هر فرد موحّد و مسلمانی واجب دینی است؛ اجبار است و اختیار نیست. بیداری جوامع انسانی در مقابله با بیداد هر دوران نیز در طول تاریخ با نقشآفرینی «کتاب» به مثابه محور یادگیری به ثمر نشسته است.


قیام ملّت غیور ایران در انقلاب اسلامی از نهضت 15 خرداد 1342 نیز بر همین مبنا استوار بود و تاکنون نیز مبنا همان «انقلاب فرهنگی» است. چه آنکه، تحقق اهداف اسناد چشمانداز نظام جمهوری اسلامی نظیر «بیانیه گام دوّم انقلاب» نیز تا حدود زیادی به افزایش سرانه مطالعه و دانشافزایی جامعه و عمل بدان وابسته است. پس اگر چنین است، میبایست نقش مؤلفههای «کتابخوانی» و «کتابداری» در ایران معاصر را بیش از پیش قدر و منزلت بخشیده؛ به ارتقای وضعیت آن در یک پویش همگانی یاری رسانیم. اینجانب به زعم خویش، فرارسیدن «هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار» را به کلیه اهالی فرهنگ به ویژه کارکنان خدوم و دلسوز کتابخانههای استان البرز تبریک گفته و از خدای قادر یکتا، برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.

علیرضا عباسی
نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]