متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


پیام تبریک امام جمعه نظرآباد به مناسبت هفته کتاب؛ همه باید تلاش کنیم فرهنگ کتابخوانی و مطالعه به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم امام جمعه نظرآباد با صدور پیامی، فرارسیدن بیست و هشتمین دوره هفته کتاب را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان البرز، حجت الاسلام سیدسجاد موسوی‌نیا، امام جمعه نظرآباد با صدور پیامی روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار را تبریک گفت.


در این پیام آمده است


بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب‌خوانی و مطالعه یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های رشد فرهنگ عمومی جامعه به شمار می‌رود. کتاب مثل اقیانوس بی‌کرانی است که ناشناخته‌های بسیاری دارد و هرکس به فراخور حالش دل به ژرفای آن می‌سپارد و با انبانی پر، باز می‌گردد.


کتاب مثل خورشید فضای زندگی ما را روشن می‌کند و میراثی ماندگار و پدیده‌ای شکوه‌مند و با ارزش است که زندگی بشر را روشن می‌کند و خداوند بزرگ معجزه ابدی آخرین فرستاده‌اش را کتاب قرآن قرار داد. کتابی که سرآمد همه کتاب‌ها است و آیین آسمانی ما پرچم‌دار کتاب و کتاب‌خوانی است.

متأسفانه سرانه کتاب‌خوانی در جامعه ما مطلوب نیست همه باید تلاش کنیم فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه، به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود. خانواده‌ها می‌توانند بخشی از اوقات خود را در کنار فرزندان خود به مطالعه و کتاب‌خوانی اختصاص دهند. هدیه دادن کتاب خصوصا به کودکان و نوجوانان، برگزاری نمایشگاه کتاب و برگزاری مسابقات کتابخوانی نقش بسزایی در فرهنگ‌سازی دارد.

امید است با زحمات کتابداران و فعالان عرصه فرهنگ، بیش از پیش شاهد جامعه ای کتابخوان، دانا و مانا باشیم.


سیدسجاد موسوی‌نیا
امام جمعه نظرآباد

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]