متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه
به مناسبت چهل و یکمین فجر انقلاب برگزار شد؛ عصر شعر و خاطره انقلاب در شهرستان اشتهارد با شعرخوانی شاعران جوان اشتهاردی در ثنای انقلاب و سردار دل‌ها، «عصر شعر و خاطره انقلاب» در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، به همت اداره‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد و با همکاری کانون آفرینش‌های ادبی شهرستان(عمارت دل) و کانون ندای مهدی(عج) نشست «عصر شعر و خاطره انقلاب» با حضور حجت الاسلام والمسلمین مسعود داودی، امام جمعه شهرستان اشتهارد؛ عامر عابد، رئیس شورای اسلامی و اعضای شورا؛ صفت‌اله هادی از مبارزان انقلابی  و رزمندگان دوران دفاع مقدس؛ رویا عظیمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ آقای شاه‌بیگ، مسئول کانون ادبی شهرستان و جمعی از چهره‌های فرهنگی و علاقه‌مندان به شعر، نشست عصر شعر و خاطره انقلاب در شهرستان اشتهارد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مسعود داودی، امام جمعه اشتهارد در این نشست ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب و اربعین سردار دل‌ها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی از برگزاری این مراسم در اشتهارد تقدیر کرد و آن را نشانه ارادت و تجدید میثاق شعرای جوان و بصیر اشتهاردی با آرمان‌های انقلاب و سردار سرافراز برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین داودی با بیان اینکه شعر گفتن یک هنر و لطفی از الطاف الهی است که به شاعر عطا می‌شود تصریح کرد: شعرا باید قدر این نعمت را بدانند و این قریحه و ذوق را در مسیر تعالی بشریت به کار گیرند.

امام جمعه اشتهارد در ادامه با بیان کلامی از رهبر فرزانه انقلاب درباره هنر که فرمود: « هر تمدنی بخواهد بماند باید تفکرش را در قالب هنر بیان کند»  تاکید کرد: زبان شعر رسا و بلیغ است و شعر شاعر متعهد می‌تواند بهترین وسیله و عامل برای تبلیغ و اشاعه دین و انتقال مفاهیم ارزشی و انسانی باشد.

در این نشست، رویا عظیمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد نیز ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، به بیان برخی از فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی در این دهه پرداخت و گفت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد با هدف ایجاد فضای پویای فرهنگی  و در تعامل با سازمان‌های فعال این شهرستان، برنامه‌های متنوع بسیاری را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء فرهنگی اشتهارد در دست اجرا دارد که اجرای برنامه‌های ملی، مناسبتی و مذهبی از اولویت‌های برنامه‌ای است.

وی به معرفی مسابقات کتابخوانی "بیانیه گام دوم انقلاب" و "فرهنگ مختصر امربه معروف و نهی از منکر" نیز اشاره کرد و گفت: انتظار داریم اهالی فرهنگ‌دوست، کتابخوان و علاقه‌مند اشتهاردی با مشارکت پرشور در این برنامه‌ها، ما را در اجرای هرچه بهتر آن یاری رسان باشند.

گفتنی است؛ در ادامه برنامه، صفت‌اله هادی از مبارزان انقلابی و رزمندگان دوران دفاع مقدس با بیان خاطراتی از آن زمان، یاد آن ایام را گرامیداشت و در ادامه جمعی از شاعران جوان اشتهاردی نیز اشعار حماسی سروده شده‌ی خود را به نام سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب  قرائت کردند. در پایان جلسه نیز از شاعران برتر تجلیل بعمل آمد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]