متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش چهارباغ برگزار شد با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش چهارباغ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر چهارباغ با حضور حجت الاسلام والمسلمین قادر محمدی،امام جمعه چهارباغ؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حسین عطایی، شهردار؛ صادق زارعی‌نژاد، بخشدار؛ مجید قره‌حسنلو، نائب رئیس شورای اسلامی بخش چهارباغ؛ داود اسدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در دفتر بخشدار چهارباغ تشکیل شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: بی‌تردید یکی از دستاوردهای برجسته انقلاب بر مبنای تحول در عرصه فرهنگی بوده است و ما به عنوان خادمان مردم شریف البرز در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

وی در ادامه افزود: ارتقای سطح فرهنگی در روستاها و مناطق محروم و فراهم سازی زیرساخت‌های لازم جهت توسعه در این زمینه از جمله اقدامات محوری مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌ها در توجه بیش از پیش به  مناطق کمتر برخوردار استان است و با بهره‌مندی از مشارکت خیرین نیک اندیش کتابخانه‌ساز در توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در این مناطق برنامه‌ای جدی و هدفمند را در دستور کار دارد.

حجت الاسلام محمدی، امام جمعه شهر چهارباغ نیز در این جلسه با تقدیر از پیگیری‌های مجددانه و حضور مستمر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در جلسات  انجمن‌های کتابخانه‌ها بیان داشت: فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه کتابخانه‌های عمومی  حکایت از اهتمام ایشان در بحث ارتقاء کمی و کیفی فضاها و خدمات کتابخانه‌ای دارد.
وی راه‌اندازی هر یک باب کتابخانه را منشأ خیرات بسیاری برای اهالی آن منطقه بر شمرد و تاکید کرد:  ما از تلاش‌های صورت گرفته در مسیر توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در بخش چهارباغ با همه ظرفیت حمایت می‌کنیم.

گفتنی است؛ حق انتفاع کتابخانه در حال ساخت چهارباغ با قریب به 700 مترمربع زیربنا از محل اعتبارات شهرداری و شورای اسلامی چهارباغ نیز جهت بهره‌برداری در حوزه کتاب و کتابخوانی به مدت 15 سال در اختیار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قرار گرفت و در پایان جلسه نیز اعضای انجمن با حضور در کتابخانه در حال ساخت مهدی‌آباد، روند اجرایی و پیشرفت عمرانی این پروژه را بررسی کردند.
شایان ذکر است؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و همراهان وی نیز با حضور در کتابخانه عمومی الهادی علاوه بر دیدار و عرض تسلیت به سحر چراغی، مسئول این کتابخانه، از بخش‌های مختلف کتابخانه الهادی بازدید کرده و در دیداری صمیمانه با کتابداران از نزدیک در جریان فعالیت‌های کتابخانه قرار گرفتند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]