فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فردیس مطرح شد؛

کمبود سرانه کتابخانه ها در فردیس معطل بودجه دولتی نباشد

فرماندار فردیس گفت: برای ایجاد سرانه‌ها و جبران کمبودهای شهرستان نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم و برای جبران کمبودها باید همزمان از همه ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس به صورت مشترک با انجمن‌ بخش مشکین‌دشت به ریاست خداداد کاشفی فرماندار فردیس و با حضور، حمیدرضا عبدالله پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری، میثم شیخ حسنی رئیس اداره امور همکاری‌ها و آقااحمدی کارشناس امور انجمن های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حمداله سلیمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ محمد کلهر، بخشدار مشکین دشت؛ سیدعباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها در سالن جلسات فرمانداری شهرستان فردیس برگزارشد.
خداداد کاشفی، فرماندار فردیس، در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس با اشاره به پایین‌بودن سرانه‌ها از جمله سرانه کتابخانه در فردیس، گفت: برای ایجاد سرانه‌ها و جبران کمبودهای شهرستان نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم. برای جبران کمبودها باید همزمان از همه ظرفیت‌های موجود استفاده شود. تنها با بودجه مصوب نمی‌توان کاری انجام داد؛ عزم جدی و پیگیری مستمر نیازدارد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی فردیس بر لزوم توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی شهرستان تاکید کرد و افزود: برای جبران کمبود سرانه کتابخانه در فردیس، استفاده از همه ظرفیت‌های موجود باید در اولویت قرار گیرد؛ در حوزه‌های مختلف باید استفاده از ظرفیت خیرین مورد توجه قرار‌گیرد.‌ انجمن خیرین کتابخانه‌ساز باید فعالتر عمل کند و ظرفیت‌های جذب خیرین در بخش‌های مختلف شهرستان را شناسایی کند. وی به تشکیل کارگروهی برای شناسایی ظرفیت‌های ایجاد کتابخانه و بررسی طرح و ایده‌های مختلف در شهرستان تاکید کرد و با بیان اینکه اقدامات لازم برای تامین یک دستگاه اتوبوس و راه‌اندازی کتابخانه سیار در شهرستان در حال انجام است گفت: با پیشرفت تکنولوژی راهکارهای مختلفی برای افزایش دسترسی مردم به کتاب به کار گرفته می شود؛ به عنوان مثال طرح کتابخانه‌ تلفنی در برخی شهرها اجرا شده و موفق بوده است. اجرای این روش در فردیس بررسی و در صورت امکان اجرا شود.
سیدعباس طباطبایی، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس، گفت: با توجه به ضرورت جذب کتابخوان و تلاش برای ماندگاری اعضا و افزایش خدمات کتابخانه‌ها، راه‌اندازی اتاق علم یا ساختکده در دستور کار کتابخانه‌های عمومی قرارگرفت و در این راستا مجوز راه‌اندازی اتاق علم در کتابخانه مقدس اردبیلی فردیس اخذ‌ شده‌ است.
گفتنی است  در این جلسه توسعه کتابخانه کودک و نوجوان قاصدک، دریافت حق انتفاع کتابخانه شهدای وحدت، ساخت سالن همایش در زمین مجاور کتابخانه خیرساز واقع در خیابان شهید شیرودی مشکین دشت، تامین اعتبار بودجه ساخت کتابخانه بعثت و اجرای برنامه های فرهنگی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با همکاری ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب گردید.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ