فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی البرز:

همدلی و هم افزایی ، کتابخانه های چهارباغ را ارتقا می بخشد.

علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: همدلی و هم افزایی موجب اعتلای کتابخانه ها در چهارباغ است و این مهم با مشارکت و حمایت مسئولین شهرستان چهارباغ و خیرین صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، پنجاهمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چهارباغ با حضور جعفری فرماندار ،حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه ، علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، رویا عظیمی رییس اداره کتابخانه ها عمومی شهرستان، شیخ حسنی رییس اداره امور همکاریها اداره کل کتابخانه ها و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در محل فرمانداری چهارباغ برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ با اشاره به تازه تاسیس بودن این شهرستان ، خواستار تقویت امور کتابخانه ها و افزایش نیروی انسانی در این اداره شد.
در ادامه نیز جعفری فرماندار چهارباغ گفت: عضو گیری و جذب مخاطب برای کتابخانه ها به منطور افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی یک ضرورت است که باید تمهیدات لازم در این زمینه صورت پذیرد و شهرستان چهارباغ با توجه به وسعت نیازمند کتابخانه سیار است که باید از ظرفیت خیرین در این زمینه بهره برد.
جعفری خاطرنشان کرد: استفاده از فضای کتابخانه ها برای آموزش های مختلف از جمله توانمندسازی در حوزه اشتغال، کارآفرینی، صنایع دستی و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی موجب رونق گرفتن کتابخانه ها نیز خواهد شد.
این مسئول با اشاره به سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها اظهار داشت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته و مصوبه جلسه مقرر گردید، این سهمیه به صورت ماهیانه توسط شهرداری چهارباغ به اداره امور کتابخانه های عمومی پرداخت شود که گام مهمی در توسعه این حوزه خواهد بود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی چهارباغ  همچنین گفت: نباید از ظرفیت خیرین و معتمدین نیز غافل شد و برای توسعه کتابخانه ها به ویژه در مناطق محروم شهری باید از آن استفاده کرد چرا که یکی از شاخص های توسعه یافتگی در حوزه فرهنگی و اجتماعی، کیفیت و کمیت سرانه های کتابخانه ای است.

در ادامه معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت مسئولین شهرستان چهارباغ گفت: شهرستان چهارباغ با 5 کتابخانه عمومی  در شهر و روستا خدمات شایانی را به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی ارائه داده است و کتابداران در شهرستان چهارباغ  با بهره گیری از تجربیات خود، برنامه های مختلف ترویجی کتاب محور در موضوعات مختلف مذهبی، فرهنگی، علمی و هنری را با مشارکت کتابخوانان برگزار کرده اند.
مدیرکل کتابخانه ها افزود: همدلی و هم افزایی موجب اعتلای کتابخانه ها در چهارباغ است و این مهم با مشارکت و حمایت مسئولین شهرستان چهارباغ و خیرین صورت خواهد گرفت و انتظار می رود با تقویت کتابخانه ها، خدمت رسانی به اعضا و کتابخوانان افزایش یابد و این اداره کل این آمادگی را دارد که همکاری دوسویه ای را با مسئولین شهرستانی داشته باشد.

در ادامه این جلسه رویا عظیمی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی چهارباغ گزارشی از وضعیت کتابخانه ها و نحوه مشارکت شهرداری ،خیرین و دیگر ادارات ارائه کرد .

گفتنی است در این جلسه دیگر اعضا نیز به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ