فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن های شهرستان؛

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد

سومین جلسه انجمن‌های کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن های شهرستان به صورت مشترک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ  به صورت مشترک با انجمن‌های بخش چندار و  بخش مرکزی (شهرگلسار و شهر جدید هشتگرد) به ریاست  علی مطهرنژاد معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری  و با حضور کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه و همکاری های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛  یحیی مصطفوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان؛ علیرضا مویدی، رئیس شورای شهر هشتگرد؛ جواد گلسرخی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان؛ گلشن شیرمحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها در سالن جلسات فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ برگزارشد. 

علی مطهرنژاد معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گفت: در متون دینی ما اهمیت کتاب و کتابخوانی بسیار توصیه شده قرآن کریم نیز با «اقرا» برپیامبر وحی شده که اهمیت موضوع را نشان می دهد.

مطهر نژاد افزود یکی از وظایف انجمن های کتابخانه های عمومی ارائه راهکارهای عملی برای تشویق مردم به کتابخوانی و حمایت همه‌جانبه از کتابخانه های عمومی است که ضروری است اعضای انجمن با هم‌اندیشی و بررسی وضعیت کتابخوانی در شهرها و روستاهای تابعه انجمن برنامه ریزی دقیقی در این خصوص داشته باشند.

کاظم قاسمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فضای کتابخانه ها در سطح شهرستان بیان داشت: یکی از نیازهای مهم شهرستان ایجاد کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان و همچنین راه‌اندازی کتابخانه سیار می باشد.

گلشن شیرمحمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارائه داد.

تعیین تکلیف زمین کتابخانه روستای خور، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «آذرخشی دیگر از آسمان کربلا»، تشکیل کارگروه ویژه انجام امورفرهنگی وهمکاری فی مابین اداره کتابخانه ها و اداره ورزش وجوانان برای استفاده اعضای کتابخانه از اماکن ورزشی در شهرستان از مصوبات این جلسه بود.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ
نسخه قابل چاپ