فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار نظرآباد در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مطرح کرد؛

لزوم راه‌اندازی کتابخانه سیار در شهرستان نظرآباد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز به‌ منظور توسعه همکاری ها با فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، علی معدنی‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی به ‌منظور توسعه همکاری ها، با حسین بغدادی، فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و ابوالفضل آزادفلاح، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد مدیرکل کتابخانه های عمومی را همراهی کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با بیان این که شهرستان نظرآباد به لحاظ شاخص‌های کتابخانه‌ای بالاتر از میانگین استانی است بیان داشت: با تکمیل ساخت سه کتابخانه در مسکن مهر نظرآباد، تنکمان و کتابخانه امام صادق (ع) شاهد افزایش زیربنای کتابخانه‌ها در شهرستان و بالتبع آن افزایش خدمات کتابخانه‌ای در این شهرستان خواهیم بود.

علی معدنی پور درادامه با ارائه گزارشی از برنامه های کتابخانه‌های عمومی با اشاره به دوسالانه قصه گویی بیان داشت: این جشنواره با عنوان «نهال امید» با شعار «قصه خوب؛ نسل خوب» و با هدف ترویج قصه‌گویی، شناسایی و تشویق و بهره مندی از توانمندی های شبکه کتابخانه های عمومی، کتابداران و اعضا، در دو بخش قصه گویی صحنه‌ای و قصه گویی دیجیتال  و موضوعاتی چون «مسائل روز جامعه»، «موضوعات آزاد»، «سبک زندگی ایرانی اسلامی»، «شعار سال؛ تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین برگزار می شود.

در ادامه فرماندار شهرستان نظرآباد ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه های پیش رو با تاکید بر لزوم توزیع عادلانه خدمات در سطح شهرستان بیان داشت: ضروری است باهمکاری همه متولیان امر نسبت به راه‌اندازی کتابخانه سیار جهت ارائه خدمات کتاب و کتابخوانی به روستاهای شهرستان اقدامات لازم صورت پذیرد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان با تقدیر از فعالیت‌ها و تلاش های بی شائبه کتابداران در سطح شهرستان گفت: یکی از مناطق محروم در نظرآباد محله سید جمال‌الدین است که ضروری است با مشارکت شورای شهر و شهرداری ساختمانی در این محله جهت راه‌اندازی کتابخانه در اختیار کتابخانه های عمومی قرار گیرد.

در ابتدای این جلسه ابوالفضل آزادفلاح رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان پرداخت.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ