فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ؛

ویژه برنامه گرامیداشت روز عفاف و حجاب برگزار شد

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ، ویژه برنامه گرامیداشت روز عفاف و حجاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، ویژه برنامه گرامیداشت روز عفاف و حجاب به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ و با همکاری ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاداسلامی و اتاق اصناف شهرستان در فرهنگسرای امام علی(ع) برگزار شد.
 
حضرت حجت الاسلام و المسلمین مختاری در این برنامه بیان داشت: عفت وحیا مختص زنان نیست و مردان نیز در جامعه اسلامی باید اهل حیا وعفت باشد.خداوند دو موجود خلق کرده است یکی زن و یکی مرد که هردو در اصل انسانیت مساوی هستند وشریک. هرجایی که مرد بتواند به مقام قرب الهی برسد زن هم میتواند برسد. نمونه بارز آن حضرت صدیقه کبری (س) می باشد ولی در خلقت و نوع اقتضای خلقت متفاوتند و در جامعه اسلامی زن و مرد با هم متفاوتند. زن در کانون خانواده جایگاه ویژه ای دارد و نقش مادری مهمترین اصل است که نیازمند بالاترین کشش و احساس است. محور آسایش وارامش خانواده زن هست  و باید احساس غالب بر سایر امور باشد. برای همین امر است که اسلام مقتضیاتی برای پوشش زنان در نظر گرفته تا امنیت روانی بر خانواده و جامعه حاکم باشد.

معرفی سه کتاب توسط اعضای کتابخانه عمومی الهادی (ع) شهر هشتگرد، اجرای سرود سلام فرمانده از دیگر بخش‌های این ویژه‌برنامه بوده است. در پایان برنامه از برگزیدگان عفاف و حجاب، نقاشی‌های برتر با موضوع حجاب و عفاف و همچنین برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی تقدیر شد.

گفتنی است در حاشیه این برنامه نمایشگاه کتاب و نمایشگاه نقاشی با موضوع حجاب و عفاف برپا گردید.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ