فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با سخنرانی امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ:

ویژه برنامه «رحمت للعالمین» برگزار شد

با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین روح‌الله مختاری، امام جمعه ساوجبلاغ، ویژه برنامه «رحمت للعالمین» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز به مناسبت ایام رحلت پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) ویژه برنامه «رحمت للعالمین» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین روح‌الله مختاری، امام جمعه ساوجبلاغ و معرفی کتاب «محمد(ص)، بر قله‌های فضائل» به صورت مجازی برگزار شد.


در این برنامه، حجت الاسلام والمسلمین مختاری، امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام رحلت جانگداز پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع)، پیرامون سیره و شخصیت پیامبر(ص) اظهار داشت: پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله از شخصیت‌های برجسته زمان خود بوده است چه در دوران قبل از رسالت و چه در دوران بعد از آن. به گواه مورخان، وجود مبارک ایشان قبل از بعثت نیز سرشار از فضائل اخلاقی والایی بوده که البته همین شخصیت برجسته، توانسته سنگینی رسالت و نبوت را تاب آورد.


حجت الاسلام والمسلمین مختاری در ادامه با اشاره به دو برهه زمانی زندگانی پیامبر(ص) در مکه و مدینه بیان داشت: از زمانی که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در مدینه تشکیل حکومت داد، شرایط ایشان متفاوت تر شد و علاوه بر تبلیغ دین و شریعت، رهبری حکومت اسلامی و راهبری جامعه و مسئولیت‌های اجتماعی بسیاری نیز بر عهده ایشان نهاده شد. تلاش پیامبر برای ایجاد وحدت در جامعه مسلمین کار ساده‌ای نبود اما ایشان با رفتار و منش منحصر به فرد خود، در جذب حداکثری مردم به دین مبین اسلام از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد.پیغمبر خدا یک رهبر سیاسی، اجتماعی و مذهبی بود که با درایت در اوضاع سخت صدراسلام ، مسلمین را از فراز و فرودها بخوبی عبور داد و در همین شرایط نیز شاگردان برجسته‌ای را تربیت نمود.


امام جمعه ساوجبلاغ تصریح کرد: پیامبر اسلام علاوه بر موارد فوق در عبادت و زندگی شخصی نیز سرآمد همگان بود، ایشان با وجودی که غم عالم را در سینه داشتند و غمخوار جامعه مسلمین بودند اما هرگز لبخند از لبان مبارکشان محو نمی شد و در رسیدگی به امورات خانواده خود و سایر مسلمین نیز پرچمدار بودند.


وی در ادامه افزود: پیامبر اکرم (ص) در جامعه‌ای که تفاخر در آن به شدت موج می زد حتی پیشدستی برای سلام و احترام به کودکان را نیز بر خود واجب می‌دانست و هرگز کسی در سلام دادن به ایشان پیشی نتوانست بگیرد. ایشان خود عامل بود و بعد دیگران را دعوت به عمل می‌کرد. گفتارشان همان رفتارشان و رفتارشان مصادیقی از سخنانشان بود.


امام جمعه ساوجبلاغ با اشاره به رسالت پیامبران و اولیا الهی تاکید کرد: توصیه های ایشان تنها برای آبادانی آخرت  نبوده و همواره در تلاش برای ساختن دنیایی فازغ از رذایل اخلاقی بوده‌اند. در جامعه‌ای که غیبت، دروغ، سخن‌چینی و بسیاری از زشتی‌ها ترک شود، مردم در صفا و صمیمیت باهم زندگی خواهند کرد و خداوند نیز نظر رحمتش را بر ایشان خواهد داشت.


.

 گفتنی است در ادامه این برنامه نیز، کتاب «محمد(ص) بر قله‌های فضائل» توسط سحر چراغی، مسئول کتابخانه عمومی الهادی معرفی شد.
كلمات كليدی : سخنرانی , حجت الاسلام والمسلمین مختاری , امام جمعه ساوجبلاغ , رحلت پیامبر اکرم(ص) , معرفی کتاب , اداره کتابخانه های شهرستان ساوجبلاغ
نسخه قابل چاپ