فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج برگزار شد؛

کارگاه آموزشی زیباسازی کتابخانه‌های عمومی با استفاده از گل‌های آپارتمانی

کارگاه آموزشی زیباسازی کتابخانه‌های عمومی با استفاده از گل‌های آپارتمانی، به همت اداره‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج و سازمان زیبامنظر و فضای سبز شهرداری کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، کارگاه آموزشی زیباسازی کتابخانه‌های عمومی با استفاده از گل‌های آپارتمانی، به همت اداره‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج و سازمان زیبامنظر و فضای سبز شهرداری کرج و با مشارکت فعال کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی از طریق اسکای روم برگزار شد.

الهام رنجبر، مدرس بخش آموزش سازمان زیبامنظر و فضای سبز شهرداری کرج در این کارگاه ضمن تبیین شرایط فضاهای بسته همچون آپارتمان‌ها، ادارات و فضاهای کتابخانه‌ای به ضرورت انتخاب گل و گیاه مناسب برای هر فضا پرداخت و اظهار داشت: قبل از خرید هر گیاهی، باید آن را به دقت بررسی و از سلامت آن اطمینان حاصل نمود. ساقه‌ها و برگ‌ها نباید پلاسیده و خمیده باشند. خاک هم بسیار مهم است. حتما آنرا با انگشت امتحان کنید. خاک نباید بیش از حد فشرده یا بیش از حد سبک و پوک باشد. خاک هنگام خشک بودن به سختی آجر شده و مانع رشد گیاه می شود و اگر خیلی رطوبت داشته باشد باز به گیاه آسیب زده و باعث خفه شدن ریشه خواهد شد.

رنجبر همچنین به ضرورت توجه به موارد کلیدی در رشد گیاه اشاره کرد و افزود: خاک خوب، آبیاری درست و نور مناسب از اصلی ترین موارد مورد نیاز جهت رشد و نمو گیاه است که حتما باید به دقت به آن ها توجه کرد.

وی توصیه هایی نیز برای شاداب ماندن گل ها ارائه داد و تصریح کرد: از تعویض بی مورد گلدان گل بپرهیزید،  هر کودی را به گل ها ندهید. از هرخاکی برای گل ها استفاده نکنید،  گل ها به طور کلی به سرما و گرمای زیاد حساس هستند،  از آبیاری زیاد گل ها به دفعات زیاد بپرهیزید. هر آفتی روی گل ها می بینید برای از بین بردن آفت سریع اقدام کنید.


گفتنی است در این کارگاه که بیشتر به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد، به سوالات و مسائل طرح شده توسط همکاران در مورد انتخاب گیاه مناسب و شرایط نگه‌داری آن در فضای بسته پاسخ داده شد.


 نسخه قابل چاپ