فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس مطرح شد؛

فضاهای کتابخوانی در فردیس افزایش می‌یابد

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس بر افزایش فضاهای کتابخوانی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس با حضور علیرضا صیاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛ سیدعباس طباطبایی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس؛ حجت الاسلام حمیدرضا ولی زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس؛ جواد جمشیدی معاون فرهنگی و ورزشی شهرداری فردیس و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد

علیرضا صیاد با اشاره به افتتاح دو کتابخانه در شهرستان فردیس بعد از گذشت ۲۰ سال بیان داشت:این یک رویداد مهم فرهنگی است که بی‌تردید بدون تلاش متولیان امر مقدور و میسر نمی گردید


وی در ادامه با بیان اینکه کتاب و مطالعه نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی دارد تصریح کرد: به هر میزان از توجه به کتاب کاسته شود، معضلات اجتماعی و فرهنگی بیشتر می شود و این یک واقعیتی است که اگر به موقع به آن پرداخته نشود خسارت بیشتری را در آینده بر جامعه تحمیل خواهد کرد.

معاون فرماندار کتابخانه ها را قطب‌های مهم فرهنگی شهرستان دانست و بر اهمیت صیانت از این سنگرهای دانش و فرهنگ تاکید کرد.

سیدعباس طباطبایی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس نیز ضمن تقدیر از همکاری مجموعه مدیریت شهری فردیس خواستار وصول سهم نیم درصدی کتابخانه ها و حمایت هرچه بیشتر از این حوزه شد

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس درادامه به اهمیت و ضرورت افزایش سرانه مطالعه در جامعه اشاره داشت و تاکید کرد: تعداد کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس پاسخگوی نیازهای مطالعاتی مردم فهیم فردیس نمی باشد.

وی یکی از شاخصه های فرهنگی هر شهرستان را داشتن مراکز فرهنگی از جمله کتابخانه های عمومی به ویژه کتابخانه مرکزی دانست و از مسئولین خواستار اهتمام بیشتر نسبت به این امر شد.


حجت الاسلام حمیدرضا ولی زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بحث گذرگاه فرهنگی در پارک ها را مطرح کرد و افزود: به اقتضای بار روانی  متاثر از شرایط کرونایی بر افراد جامعه و گرایش مردم به طبیعت و فضای سبز، استفاده از ظرفیتهای پارک های شهرستان جهت توسعه فضای فرهنگی میتواند قدمی مهم در جهت ترویج فرهنگ و افزایش آگاهی عمومی باشد.


جواد جمشیدی معاون فرهنگی و ورزشی شهرداری از تخصیص ۷۲ میلیون تومان اعتبار جهت تامین و خریداری کتاب به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین هماهنگی های لازم جهت استفاده از ساختمانهای بلند سطح شهرستان به عنوان المان تبلیغاتی در حوزه کتابخوانی خبر داد .

وی با اشاره به ظرفیتهای موجود در شهرستان نظیر سراهای محله و پارک ها و زمین هایی با کاربری فرهنگی بیان داشتما در حال شناسایی این ظرفیتها جهت بهره برداری از آن ها در حوزه کتاب و کتاب خوانی می باشیم و استقرار کافه کتاب در پارک هایمان در راس برنامه هایمان می باشد.


در ادامه، سایر اعضا پیرامون مسائلی از قبیل راه اندازی کتابخانه سیار و پرداخت معوقات به انجمن، زمین اهدائی رزکان به منظور استقرار کتابخانه، ترویج فضاهای کتابخوانی، برنامه های درنظر گرفته شده به مناسبت هفته کتابخوانی و... به گفت و گو و تعامل و تبادل نظر پرداختند.. 

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ