فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ؛

مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد

با حضور رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ، مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ با حضور هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ مهدی مهرور، سرپرست فرمانداری ساوجبلاغ و معاونین اداره‌کل در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در این مراسم از فعالیت‌های انجام شده در حوزه کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ در دوره مدیریت قبلی تقدیر کرد و گفت: شهرستان ساوجبلاغ خوشبختانه با پیشینه غنی فرهنگی در حوزه کتابخوانی در استان در وضعیت مطلوبی است اما هنوز هم برای رسیدن به افق‌های برتر، مسیر پرفراز و نشیبی را پیش رو دارد که انتظار داریم با حضور رئیس جدید و حمایت‌های شایسته فرمانداری از حوزه کتاب و کتابخوانی در آینده نزدیک بدان دست یابد.

وی در ادامه از زحمات و تلاش‌های شایسته سرپرست سابق این اداره نیز تقدیر کرد و بیان داشت: جناب آقای اسدی در دوران حضورشان در ساوجبلاغ منشاء اثر بوده‌اند و توانستند با تلاش و پشتکاری که دارند اتفاقات خوبی را در این شهرستان در حوزه ارتقاء سطح کمی و کیفی کتابخانه‌ها رقم بزنند و امیدوارم در مرحله جدید کاری خود نیز همچون گذشته توفیقات خوبی کسب نمایند.


آشتیانی همچنین با اشاره به ضرورت توجه به ارتقاء سطح کیفی فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی، از رئیس جدید شهرستان ساوجبلاغ خواست تا در تعامل و هم‌افزایی شایسته با مسئولین این شهرستان علاوه بر پیگیری و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و در حال ساخت کتابخانه‌ای، نسبت به موضوع کتابخانه‌ها به عنوان مراکز فعال فرهنگی و اجرای برنامه‌های ترویجی، فرهنگی و آموزشی با محوریت کتاب و متناسب با وضعیت و بافت بومی مناطق این شهرستان اقدام نماید.

مهدی مهرور، سرپرست فرمانداری ساوجبلاغ نیز در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد سرپرست سابق کتابخانه‌های عمومی و تبریک انتصاب رئیس جدید کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ، بیان داشت: من خود از کتابخوانان و علاقه‌مندان به کتاب هستم و همواره در تمامی مسئولیت‌های خود از  این حوزه و اثرگذاری آن در ارتقاء سطح فرهنگی جامعه حمایت کرده‌ام.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کتابخانه‌های عمومی قطب فرهنگی هستند اظهار داشت: هرچه کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی تاثیرگذار، بیشتر گردد به همان میزان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و معضلات کاهش خواهد یافت. این موضوع در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته که با آسیب‌های اجتماعی بیشتری روبرو هستند ضروری‌تر است چراکه آگاهی، دانش و نحوه صحیح نگرش و اندیشه اگر از کودکی و نوجوانی به افراد انتقال یابد در زمان مواجه با مسائل و مشکلات جامعه، فرد می‌تواند تصمیم بهتری بگیرد و مسیر زندگی خود را به‌درستی انتخاب نماید.

داود اسدی، سرپرست سابق اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت و کارهای صورت گرفته در زمان تصدی این پست، اظهار داشت: اینجانب بنا به درخواست شخصی از این مسئولیت کناره‌گیری کردم ولی همچنان در سنگر دیگر این مجموعه در حال خدمت خواهم بود و امیدوارم که رئیس جدید این اداره که از همکاران پرتلاش و ساعی ما در مجموعه اداره‌کل هستند در این مسئولیت بیش از پیش اهتمام نمایند چراکه ساوجبلاغ ظرفیت‌های بالقوه بسیاری در حوزه کتاب و کتابخوانی دارد و بی‌تردید با حمایت‌های فرمانداری محترم و مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌ها قطعا در آینده شاهد رویدادهای خوبی در این حوزه خواهیم بود.

در ادامه این مراسم، با اهدای یادبود و لوحی از زحمات داود اسدی، سرپرست سابق اداره‌ کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ تقدیر و حکم مسئولیت رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان به گلشن شیرمحمدی، اهدا شد.


گفتنی است گلشن شیرمحمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ پیش از این سمت کارشناس امور مشارکت‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و ریاست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس  را بر عهده داشته است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ