فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛

جلسه مشترک انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجلاغ، بخش چندار و شهرجدید هشتگرد و گلسار برگزار شد

با هدف هم‌افزایی بیشتر، جلسه مشترک انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ، بخش چندار و شهر جدید هشتگرد و شهر گلسار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومي  استان البرز،  جلسه مشترک انجمن‌های کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ، بخش چندار و شهر جدید هشتگرد و شهر گلسار با حضور کامران عظیم‌زاده معاون عمرانی فرماندار ساوجبلاغ، کاظم قاسمی معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره‌کل کتابخانه‌‌های عمومی استان، علیرضا فلاح پور بخشدار چندار، محسن آسوبار شهردار شهرجدید هشتگرد، گلشن شیرمحمدی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، نمایندگان شهرداری‌های شهر جدید هشتگرد و گلسار و سایر اعضای حقوقی و حقیقی انجمن‌ها، برگزار شد.

 
کاظم قاسمی معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره‌کل کتابخانه‌‌های عمومی استان در این جلسه، با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «ازچیزی نمی ترسیدم» به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها در کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ، خواستار همکاری شهرداری‌ها جهت مشارکت در تامین جوایز و اطلاع رسانی و تبلیغ گسترده این مسابقه در سطح شهرستان شد.

قاسمی در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت زیباسازی فضای شهر با المان‌های کتاب و کتابخوانی توسط شهرداری‌ها، این امر را در ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی و سوق دادن عموم مردم به موضوع کتاب با اهمیت برشمرد.
 کامران عظیم‌زاده معاون عمرانی فرماندار ساوجبلاغ  ضمن تاکید بر توجه ویژه به فعالیت‌های فرهنگی در راستای ارتقاء شاخص‌های کمی و کیفی  کتابخوانی  در شهرستان، ازشهرداری‌هایی که سهم نیم درصد کتابخانه‌ها را به صورت منظم پرداخت می‌کنند قدردانی  کرد و با تاکید بر اهمیت این امر در پیشبرد اهداف کتابخانه‌های عمومی افزود: حمایت از کتاب و کتابخوانی وظیفه عمومی و همگانی می‌باشد و این مهم باید در اولویت کاری تمامی مجموعه‌های مدیریت شهری قرار گیرد.
گلشن شیرمحمدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجلاغ نیز ضمن تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های در حال انجام و پیش بینی شده کتابخانه‌ها برای ایام فاطمیه و  دومین سالگرد سردار دلها، گزارشی از برنامه های انجام شده در مجموعه کتابخانه‌های ساوجبلاغ ارائه داد.

گفتنی است شهرداران حاضر در جلسه نیز با تاکید بر هم‌افزایی بیشتر با اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، در خصوص تعامل سازنده و مشارکت حداکثری با این مجموعه در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تبلیغ و اطلاع‌رسانی این برنامه‌ها قول مساعد دادند.

كلمات كليدی : انجمن کتابخانه های عمومی , شهرستان ساوجبلاغ , شهر جدید هشتگرد , بخش چندار