منو

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

همزمان با نوزدهمین روز ماه رمضان؛

اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز میزبان محفل قرآنی ربیع القرآن بود

اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز همزمان با نوزده رمضان؛ سالروز ضربت خوردن حضرت علی(ع)، میزبان نوزدهمین برنامه از محفل قرآنی «ربیع القرآن» بود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، این اداره‌کل همزمان با نوزده رمضان؛ سالروز ضربت خوردن حضرت علی(ع)، میزبان نوزدهمین برنامه از محفل قرآنی «ربیع القرآن» بود.در ابتدای این  محفل قرآنی هادی ربیعی، کارشناس و مجری برنامه‌های معارفی سیما با اشاره به معنای دقیق استغفار از منظر  قرآن بیان داشت: واژه استغفار به معنای درخواست مغفرت است و از ریشه «غ‌ـ‌ف‌ـ‌ر» بوده که در لغت به معنای پوشش می‌باشد. بنابراین  استغفار حقیقی در واقع درخواست بندگان برای تحت پوشش و حمایت قرار گرفتن پروردگار عالمیان است
.


وی در ادامه با بیان آثار و برکات ارزشمند و انسان‌ساز استغفار در زندگی افزود: استغفار بسیاری از مشکلات انسان را رفع کرده و موتور محرکه‌ای قوی برای ایجاد تغییر و کسب فیوضات مادی و معنوی است. در آیات و روایات، آثار سازنده و تعالی‌بخش زیادی برای ذکر استغفار بیان شده، از قبیل: اصلاح جامعه، نزول برکات الهی،  مصونیّت از عذاب الهی، ازدیاد فرزند، افزایش روزی و بسیاری آثار ارزشمند دیگر که امیدوارم همگی بتوانیم به ویژه در این شب‌های عزیز بهترین استفاده را از این ذکر داشته باشیم.


قرائت مجلسی  آیاتی از سوره انشقاق توسط حاج صالح اطهری‌فرد، قاری ممتاز بین‌المللی استان نیز زینت‌بخش این محفل نورانی بود.