منو

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

با هدف بررسی مسائل اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان صورت پذیرفت؛

دیدار سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز

با هدف بررسی مسائل اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز، هادی آشتیانی سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با نادر بیننده مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با نادر بیننده، مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز دیدار و گفتگو کرد.

نادر بیننده، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز نیز در این دیدار با تاکید بر تعامل سازنده مجموعه کتابخانه‌ها با استانداری در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، رشد و تعمیق این فرهنگ را در سطح جامعه جزو اهداف فرهنگی استانداری برشمرد و افزود: تلاش همه ما برطرف کردن موانع دستیابی به این هدف است و تاکنون نیز رویدادهای فرهنگی خوبی را در این حوزه شاهد بوده ایم.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز بر پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها نیز تاکید کرد و بیان داشت: سهولت دسترسی به فضاهای کتابخانه‌ای در سطح استان مستلزم تعامل سازنده سازمان‌های همراه کتابخانه‌هاست تا با تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره، فضاهای کتابخانه‌ای بیشتری در اختیار آحاد جامعه قرار گیرد.

هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از روند اجرایی پروژه‌های نیمه تمام و در حال ساخت کتابخانه‌ای در استان، خواستار همکاری بیش از پیش مسئولین در تامین اعتبار مناسب  و مشارکت خیّرین  در راه‌اندازی این پروژه‌ها شد.


سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین با اشاره به مصوبات جلسه پیشین انجمن کتابخانه‌های عمومی استان تصریح کرد: برگزاری منظم این جلسات و پیگیری مصوبات آن بی‌تردید نقش تعیین کننده‌ای در دستیابی مجموعه کتابخانه‌ها به اهداف پیش‌بینی شده دارد.


وی همچنین با بیان اینکه تحقق عدالت اجتماعی در حوزه فعالیت کتابخانه‌های عمومی و عرضه عادلانه خدمات فرهنگی‌، مستلزم تامین هزینه‌های جاری و معمول این اداره‌کل است تاکید کرد: انتظار می‌رود شهرداری ها نسبت به پرداخت به موقع سهم نیم‌درصد کتابخانه‌ها از محل درآمدهای شهرداری توجه بیشتری داشته باشند.