منو

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

به مناسبت فرارسیدن سال نو صورت پذیرفت؛

دیدار سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد با امام جمعه اشتهارد

به مناسبت فرارسیدن سال نو، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد با امام جمعه اشتهارد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، امین نجف‌پور، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد به همراه جمعی از کتابداران با حجت الاسلام والمسلمین داوودی، امام جمعه اشتهارد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین داوودی ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و تقارن آن با ایام پرفیض و برکت شعبان، با اشاره به ضرورت گسترش کتابخوانی در جامعه به ویژه در بین کودکان و نوجوانان اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه مستلزم اجرایی شدن آن از همان دوران کودکی است، کودکی که با کتاب انس بگیرد و با آن رشد کند هرگز آن را رها نخواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: روش‌های تبلیغی برای ایجاد علاقه‌مندی و انگیزه در بزرگسالی برای کتاب خواندن شاید بنظر سختر باشد اما کودکان همچون لوح سفیدی آمادگی بالایی برای پذیرش موضوعات مختلف دارند و جذب آن ها در محیط کتابخانه موجب افزایش سرانه مطالعه در دهه‌های آتی خواهد شد.

امام جمعه اشتهارد با تاکید بر ضرورت تسهیل دسترسی عموم مردم به کتاب خواستار استقرار ایستگاه‌های مطالعه در امکان عمومی و پرتردد شهر شد و تصریح کرد: البته در فضای کرونایی، ما بیشتر نیازمند محصولات غیرمکتوب هستیم و در این میان کتاب‌های صوتی یکی از گزینه‌های جایگزین مناسب برای استمرار مطالعه و کتابخوانی است.

امین نجف‌پور، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد نیز در این دیدار ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، بیان داشت: رویکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز توجه ویژه به حوزه کودک و نوجوان بوده و تاکنون با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، ایجاد بخش‌های کودک و نوجوان در کتابخانه‌ها و همچنین ایجاد کتابخانه‌های اختصاصی برای کودکان و نوجوانان تلاش شده بخشی از اهداف این حوزه تحقق یابد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد با همکاری و هم‌افزایی مسئولین شهرستان اشتهارد، همراهی اهالی کتابخوان و فرهنگ‌‍دوست اشتهاردی و همت و انگیزه مضاعف مجموعه کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و ارتقاء سطح مطالعه اشتهاردی‌ها رقم بخورد.