2

1

3
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ سیدسجاد حسینی نسب، سرپرست معاونت فرمانداری؛ علی قاسم پور، شهردار؛ بهروز رجبی، مدیرعامل انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز؛ ابولفضل آزاد فلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نظرآباد؛ اعظم کرمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ؛ میثم شیخ‌حسنی، رئیس اداره امور همکاری‌ها، اردشیر عارفی، رئیس شورای بخش بالا طالقان؛ محمود آقابریری، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان؛ کریم شریف کاظمی، رئیس اداره ارشاد طالقان؛ مهین فلاح، بخشدار بالاطالقان و سایر اعضای انجمن در فرمانداری طالقان برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن دهه محرم  و گرامیداشت ایام عزای اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و یاران باوفایش، افزود: امروزه کتابخانه‌های عمومی استان به عنوان مراکز فرهنگی پویا، با بهره‌گیری از مشارکت فعال اعضا و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، سهم بسزایی در آشنایی و معرفی نمادها و آیین‌های ملی و مذهبی در بین مراجعین کتابخانه‌ها دارند و در همین راستا تلاش داریم با افزایش کمی و کیفی این نوع برنامه‌ها در جذب حداکثری عموم مردم به کتابخانه‌ها نیز گام‌های خوبی برداریم.

وی در ادامه با تاکید بر جایگاه کتابخانه‌های عمومی در ارتقاء سطح فرهنگ جوامع اذعان داشت: بهبود وضع مطالعه و کتابخوانی در هر جامعه‌ای، به عنوان یکی از شاخص‌های مهم توسعه فرهنگی، یکی از اقدامات موثر در افزایش سطح سلامت، بالندگی و تعالی اندیشه در آن جامعه است که امیدواریم با تسریع در این امر بتوانیم روند رو به رشد کتابخانه‌ها را تسریع کنیم.

هراتی در ادامه با تقدیر از حضور موثر و ارزشمند خیّرین کتابخانه‌ساز در حمایت از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی و گسترش فضای کتابخوانی افزود: توجه به دغدغه‌های فرهنگی مردم، به ویژه اهالی کتابدوست و علاقه‌مند شهرستان طالقان از مواردی است که انتظار داریم با وفاق، همدلی و همراهی بیش از پیش مسئولین شهرستانی و خیّرین کتابخانه‌ساز، در اسرع وقت اولین کتابخانه عمومی این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

سرپرست معاونت فرماندار طالقان نیز در این جلسه ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) با تاکید بر ایجاد فضاهای فرهنگی و به ویژه فضاهای کتابخانه‌ای گفت: با ایجاد چنین فضاهایی می‌توان به معرفی ابعاد فرهنگی شهرستان طالقان و توسعه پایدار آن کمک شایانی کرد.

وی همچنین خواستار استفاده بیش از پیش ظرفیت خیّرین برای راه‌اندازی کتابخانه عمومی در این شهرستان شد و ادامه داد: با توجه به نیاز مبرم این شهرستان به وجود فضاهای کتابخانه‌‌ای، از آمادگی فرمانداری طالقان برای همکاری در این زمینه خبر داد.

شهردار طالقان نیز با تقدیر از نگاه ویژه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان نسبت به راه‌اندازی کتابخانه‌ها در این شهر، عنوان کرد؛ کتابخانه‌های عمومی با تامین خوراک روح و تعالی اندیشه در مسیر کمال جامعه سهم بسزایی دارند.

وی در ادامه سخنان خود از مدیرعامل خیّرین کتابخانه‌ساز دعوت کرد تا با مشارکت فعال در بحث راه‌اندازی و ساخت کتابخانه در شهرستان طالقان، فرصت بهره‌مندی اهالی کتابخوان این شهرستان از فضاهای کتابخانه‌ای و برنامه‌های فرهنگی را ایجاد نمایند.

در خاتمه این مراسم نیز از زحمات و تلاش‌های اعظم کرمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ و مسئول پیگیری امور کتابخانه‌های طالقان تقدیر شد و پیگیری امور مربوط به کتابخانه‌های عمومی طالقان به ابوالفضل آزادفلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد واگذار شد.

در ادامه هر یک از اعضاء انجمن به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 54