در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های استان با رئیس شورای شهر مطرح شد؛ حمایت از گسترش فضاهای کتابخانه‌ای در کلانشهر کرج در راستای حمایت از کسترش فضاهای کتابخانه‌ای، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با رئیس شورای شهر کرج دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اکبر سلیم‌نژاد، رئیس شورای اسلامی شهر کرج در راستای بررسی زمینه‌های مشترک همکاری و گسترش فضاهای کتابخانه‌ای در کلانشهر کرج دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با همراهی کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه‌ها و میثم شیخ حسنی، رئیس اداره همکاری‌های اداره‌کل صورت گرفت، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تقدیر از حمایت‌های همیشگی شورای اسلامی شهر کرج از فعالیت‌های مجموعه کتابخانه‌های عمومی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در استان گسترش فضاهای کتابخانه‌ای است چراکه این مهم در میزان توجه مردم به کتاب و حضور فعال ایشان در فضای کتابخوانی بسیار مهم و اثرگذار است.

وی در ادامه افزود: نقش کتابخانه‌ها به عنوان موتور توسعه فرهنگ مطالعه در جوامع بسیار حائز اهمیت است و به همین منظور کتابخانه‌های عمومی با منابع اطلاعاتی متنوع همواره تلاش دارند با صرف بخشی از فعالیت کاری خود در جهت پویاسازی منابع بر اساس سلیقه کاربران خود و همچنین با بهره‌گیری از سامانه تحت وب جستجوی کتاب، پاسخگوی مناسبی به نیاز مراجعان و پژوهشگران باشند.

هراتی تصریح کرد: امروزه فعالیت کتابخانه‌ها فقط در بخش خدمات کتابداری خلاصه نمی‌شود بلکه بخش دیگری از آن، مربوط به ترویج و تبلیغ کتابخوانی و جذب حداکثری اعضاست که تاکنون با اجرایی کردن برنامه‌های متنوع فرهنگی توانسته است تا حدود زیادی به این مهم دست یابد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با تاکید بر لزوم حمایت دستگاه‌ها از کتابخانه‌ها خاطر نشان شد؛ برای رسیدن به جامعه‌ای پویا، آگاه و بانشاط باید هزینه صرف کرد تا از هزینه‌های گزافی که ناآگاهی و به تبع آن آسیب‌های اجتماعی و بطالت اوقات فراغت نوجونان و جوانان در مسیرهای نادرست بر جامعه تحمیل می‌کند پیشگیری شود.

اکبر سلیم‌نژاد، رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز در این دیدار با اشاره به اینکه یکی از اهداف انقلاب، آگاهی‌بخشی، بصیرت افزایی و اصلاح وضعیت فرهنگی مردم بوده است اظهار داشت: کتابخوان بودن افراد جامعه یکی از عوامل توسعه یافتگی مدنی است و ما در راستای صیانت از آرمان‌های انقلاب در حوزه فرهنگی، حمایت از برنامه‌های کاربردی و پیشبرنده اداره‌‌کل کتابخانه‌های عمومی را در اولویت قرار داده و امیدواریم با تعامل بیش از پیش با این مجموعه گام های خوبی در این زمینه برداریم.

وی با تاکید بر تحقق سند گام دوم انقلاب و منویات مقام معظم رهبری افزود: کتابخانه‌ها در معرفی ارزش‌های ملی و دینی و امیدآفرینی برای گروه‌های مختلف مراجعان با بکارگیری از ابرازی همچون کتاب و اجرای برنامه‌های خلاق و اثرگذار می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه ما از فعالیت‌های برنامه‌محور و هدفمند دستگاه‌ها حمایت می‌کنیم بیان داشت: صداقت در عملکرد و شفافیت در کار شعار اصلی ماست که امیدواریم بتوانیم با این سرمایه، خدمتگزار شایسته‌ای برای مردم شریف کرج باشیم.

 [PageVisit]