با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظراباد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظراباد با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرماندار شهرستان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان نظراباد با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های استان البرز؛ محمدرضا فلاح نژاد، فرماندار شهرستان نظراباد، راضیه نظری، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار؛ کاظم قاسمی، معاون مدیرکل کتابخانه‌های استان؛ ابولفضل آزادفلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان نظراباد؛ کارشناسان اداره کل و جمعی از مسئولین کتابخانه‌های عمومی این شهرستان و سایر اعضاء انجمن برگزار شد.

محمدرضا فلاح نژاد، فرماندار شهرستان نظراباد این جلسه با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی نظراباد در جشنواره رضوی خوش درخشیدند که این موضوع واقعاً شایسته تقدیر است و باید از کتابداران و مسئولان پرتلاش در این زمینه قدردانی کرد.

وی در ادامه به توسعه فضای کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و اظهار داشت؛ دستگاه‌های مسئول در حوزه فرهنگ باید نسبت به تخصیص و جذب بودجه لازم در همین راستا اقدامات لازم را به عمل آورند.

فلاح نژاد با بیان اینکه فرمانداری شهرستان نهایت تلاش خود را در جهت حمایت از کتابخانه‌های عمومی به کار خواهد بست، افزود؛ کتابخانه‌ها در ایجاد نشاط عمومی و توسعه علمی و فرهنگی مناطق تاثیر بسزایی دارند.

در ادامه احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های استان البرز نیز از وفاق و همدلی مسئولان نظراباد در حمایت از کتابخانه‌های عمومی تقدیر کرد و اظهار داشت؛ اگر این پیگیری دلسوزانه مسؤلان نبود شاهد اتفاقات خوب در شهرستان نبودیم.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب در کتابخانه‌های عمومی بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی با برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار سایر فعالیت‌های کتابخانه‌ای که انجام می‌دهند، تبدیل به کانون تجمع مردمی در شهرها و روستاها شده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در ادامه خواستار پیگیری دقیق و مجدانه دستگاه‌های شهری به ویژه شهرداری‌ها در جهت تخصیص و صرف کامل بودجه کتابخانه‌های در محل‌های مقرر شد و بر پرداخت کامل و به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از شهرداری‌ها تاکید کرد.

هراتی به تفاهم‌نامه منعقد شده فی مابین کتاخانه‌های عمومی و بهزیستی اشاره کرد و خواستار ارزیابی دقیق آمار و وضعیت اعضای روشندل شهرستان شد تا در احداث کتابخانه جدید شهرستان به صورت ویژه در نظر گرفته شود.

وی به تاکید استاندار البرز به حمایت های استانی از کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: امروز نگاه مسئولان ارشد استان نگاه دلسوزانه و مسئولانه به توسعه فرهنگ کتابخوانی است و سایر دستگاه‌ها نیز باید در این زمینه همت کنند و از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

ابولفضل آزاد فلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظراباد نیز به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظراباد و همچنین مشارکت ویژه مردم فرهنگ دوست نظرابادی در جشنواره ملّی کتابخوانی رضوی پرداخت و افزود؛ مراسم وزین اختتامیه شهرستانی این جشنواره بزرگ به زودی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های استان البرز، در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان نظراباد حضور یافت و با اشاره به اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی به ضرورت پیش بینی و تخصیص بودجه به این حوزه در سطح شهرستان تاکید و خواستار تسریع در تکمیل پروژه‌های فرهنگی شد که در شهرستان کلید خورده‌اند.

وی تصریح کرد؛ خوشبختانه پروژه‌های متعدد کتابخانه‌ای با نگاه فرهنگی فرماندار و سایر مسئولان شهرستان در دست اقدام است و امیدواریم با فراهم کردن بودجه و مقدمات لازم در سریعترین زمان ممکن شاهد بهره‌‌برداری از این پایگاه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی توسط علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی باشیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 56