همزمان با گرامیداشت هفته آتش نشانی صورت گرفت؛ آشنایی نوجوانان و بانوان کتابخانه با ایمنی و آتش نشانی همزمان با هفته آتش‌نشانی، کتابخانه عمومی استاد محمدی اشتهارد کارگاه آموزشی ایمنی و آتش نشانی همراه با ساخت کاردستی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، همزمان با گرامیداشت هفته ایمنی و آتش نشانی کتابخانه عمومی استاد محمدی اشتهاردی با هدف آشنایی اعضای نوجوان و خانواده‌ها با شغل مقدس آتش نشانی و ایمنی در برابر حوادث، کارگاه کاردستی و دوره آموزشی ایمنی و آتش نشانی را برگزار کرد.

زینب عظیمی، مسئول کتابخانه عمومی استاد محمدی با اعلام این خبر افزود: آشنایی با مفاهیم و وسایل اولیه ایمنی برای همگان یک ضرورت است تا در صورت وقوع هر حادثه‌ای بتوان تا حد امکان تبعات سوء آن را کاهش داد.

وی ادامه داد: در همین راستا و با توجه به علاقه‌مندی اعضا به ویژه نوجوانان برای آشنایی با این مباحث و پاسخگویی به سوالات در زمینه شغل آتش نشانی، کارگاه کاردستی ساخت کلاه ایمنی به عنوان نمادی از آتش‌نشانی و دوره آموزشی ایمنی با حضور فعال بانوان عضو کتابخانه و جمعی از نوجوانان برگزار شد.

عظیمی با قدردانی از زحمات مجاهدانه آتش‌نشانان تصریح کرد: شغل آتش نشانی از جمله مشاغلی است که نجات جان انسان‌ها به توانمندی، مهارت، ایثار و شجاعت آتش نشان وابسته است و افرادی که در این شغل کار می کنند همگی بر اساس اعتقادات و باورهای انسانی این شغل را انتخاب کرده‌اند بنابراین همه ما قدردان ایثار و گذشت این افراد هستیم.
 

 [PageVisit]