565
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز عنوان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه ساز ترویج فرهنگ منور اهل بیت(ع) است معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه ساز ترویج فرهنگ منور اهل بیت(ع) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، سعید ناجی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و استقبال قابل توجه قشرهای مختلف از این برنامه فرهنگی، مشارکت همه دستگاه‌های استانی را درجهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره ضروری دانست.

وی ضمن دعوت از همه اقشار مردمی جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: این جشنواره در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام برگزار می‌شود که مطالعه آثار معرفی شده در این زمینه قطعاً برکات فراوانی در زندگی مخاطبان خواهد داشت.

ناجی نکته قابل توجه در این جشنواره را نگاه ویژه به موضوع مخاطب شناسی و ارائه کتب مناسب با سن آنها برای همه گروه‌های سنی دانست و افزود: شیوه‌های متنوع و جذابی برای علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نظر گرفته شده که شرکت در جشنواره را به آسانی و به شیوه‌های گوناگون همراه با جوایز ارزنده فراهم آورده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، با تقدیر از تلاش‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در جهت ترویج فرهنگ مطالعه، تصریح کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی باید از دوران کودکی و از طریق مهم‌ترین نهاد‌های جامعه پذیر آغاز شود، که خوشبختانه کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌های متنوع علمی، فرهنگی گام‌های ارزشمندی را در این زمینه برداشته‌اند و موفقیت‌های زیادی را به دست آورده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه جامعه‌ای که می‌خواهد آزاد و آگاه زندگی کند، حتما باید به مقوله کتاب و کتابخوانی ارزش والایی قائل شود، خاطرنشان کرد: کتاب یکی از مهمترین و تأثیرگذارین مؤلفه‌ها در تعالی افکار و ارتقاء دانش و مهارت در جوامع مترقی محسوب می‌شود و تلاش برای اعتلاء روزافزون جایگاه این کالای برجسته فرهنگی بر عهده همه دلسوزان و دست‌اندرکاران علمی و فرهنگی کشور است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 23