658
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج: فضاهای کتابخانه‌ای عامل پویایی و نشاط فرهنگی در جامعه هستند معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج: فضاهای کتابخانه‌ای در هر جامعه عامل پویایی و نشاط فرهنگی و اجتماعی آن جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، غفور قاسم‌پور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در مصاحبه با روابط عمومی این اداره‌کل ضمن تقدیر از زحمات کتابداران و مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: امروزه کتابداران به عنوان مشاوران امین اطلاعاتی در کشورهای پیشرفته، جایگاه ویژه‌ای دارند که امیدواریم با آشنایی بیشتر جامعه با ضرورت کتاب، کتابخانه و کتابداری به این مهم دست یابیم.

جهانی با بیان اینکه امروزه جایگاه کتابخوانی در توسعه فردی و اجتماعی ملموس بوده و همگان بر اهمیت توجه به این مهم واقفند، ادامه داد: در جهت اتخاد تدابیری هدفمند و کارآمد جهت پیاده‌سازی این فرهنگ در متن جامعه و زندگی روزمره افراد، جلسات هم‌اندیشی و هماهنگی بین مسئولان و دلسوزان این حوزه برگزار می‌ شود که شایان تقدیر است.

معاون استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج از کتابخانه‌های عمومی به عنوان دریچه‌های معرفتی جامعه یاد کرد و با بیان اینکه وجود فضاهای کتابخانه‌ای در هر جامعه عامل پویایی و نشاط فرهنگی و اجتماعی آن جامعه می‌باشد، گفت: کتابخوانی با افزایش دایره شناخت ما از محیط در بهبود روابط انسانی در اجتماع بسیار اثرگذار است.

قاسم‌پور تاکید کرد: اشاعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین عموم اعضای جامعه می‌تواند موجب تعالی و رشد روح آن جامعه شده و مسیری سرشار از آگاهی و دانایی را پیش‌روی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار دهد.

فرماندار ویژه شهرستان کرج در ادامه افزود: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کاری کارگزاران فرهنگی تلاش در جهت ایجاد عادت به مطالعه است و البته همه مسئولین استانی نیز باید از برنامه‌های ترویجی گسترش فرهنگ کتابخوانی حمایت ‌کنند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 44