به همت کتابخانه عمومی امام جواد(ع) صورت پذیرفت؛ نمایش ماکت «خورشید روی خاک» همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری حضرت اباعبدالله حسین(ع) و آغاز ماه محرم، کتابخانه عمومی امام جواد(ع) ماکت «خورشید روی خاک» را برای عموم علاقه‌مندان به نمایش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) و آغاز ماه محرم، کتابخانه عمومی امام جواد(ع) ماکتی از واقعه تاریخی عاشورا را با عنوان «خورشید روی خاک» برای عموم علاقه‌مندان به نمایش گذاشت.

صغری سرفلاح، مسئول کتابخانه عمومی امام جواد(ع) شهرستان نظرآباد در این باره گغت: با همکاری اعضای علاقه‌مند و فعال کتابخانه و بهره‌گیری از هنر اساتید خطاطی و سفالگری، ماکت «خورشید بر خاک» با هدف آشنایی اعضا و مراجعین با پیام عاشورا ساخته شده است.

مسئول کتابخانه عمومی امام جواد(ع) در ادامه افزود: با انجام این طرح، تلاش کردیم علاوه بر ایجاد فضای همدلی و حضور در هیئت عزای امام حسین (ع) بتوانیم به معرفی ابعاد تاریخی این واقعه پرداخته و در تعمیق رابطه قلبی مراجعه کنندگان با این واقعه نقشی را ایفا نماییم.

وی ادامه داد: اطلاعات دقیق و توضیحات مربوط به علت و زمان آغاز حرکت امام از مدینه به سمت کوفه، شرایط حضور ایشان در کربلا و سایر موارد در بروشوری جداگانه تهیه شده و در کنار این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده است.

سرفلاح در خاتمه با ابراز امیدواری از اینکه این حرکت مورد قبول و توجه حضرت صاحب الامر(عج) قرار گرفته باشد، خاطر نشان شد: این نوع فعالیت‌ها همانند حضور کودکان و نوجوانان در دسته‌های عزاداری و برپایی خیمه‌ها فرصت مغتنمی است تا عبرت‌ها و آموزه‌های عاشورا با روح و قلب جوانان و نوجوانان عجین شود و این گروه با زبانی ساده و رسا بتوانند با محتوای پیام عاشورا آشنا شوند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 107