با هدف توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در فردیس صورت گرفت؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با سرپرست شهرداری فردیس مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با هدف توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در فردیس با سرپرست شهرداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مسعود نجفی، سرپرست شهرداری فردیس در راستای توسعه سرانه فیزیکی فضاهای کتابخانه‌ای و فرهنگی فردیس دیدار و گفتگو کرد.
احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این دیدار ضمن تبریک گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: انتقال مفاهیم ارزشی دینی و ملی و تبیین آرمان‌های انقلاب به نسل جدید مستلزم وجود بستری مناسب و زمینه‌ساز است که از دید ما با ارتقاء سطح کمی و کیفی کتابخانه‌ها و تسهیل امکان دسترسی آسان و سریع عموم مردم به کتاب‌های آگاهی‌بخش همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی مرتبط می‌تواند سهم بسزایی در این امر داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه کیفیت مشارکت شهروندان در مسائل اجتماعی، یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی و یک سرمایه اجتماعی است تاکید کرد: وجود فضاهای کتابخانه‌ای با تنوع برنامه‌های فرهنگی برای تمامی گروه‌های سنی به ویژه کودکان فرصت مغتنمی است تا این قشر از جامعه در خلال حضور در کتابخانه با بهره‌گیری از برنامه‌هایی همچون؛ قصه‌گویی، خلاصه‌نویسی، نقاشی، رنگ‌آمیزی، نقالی، نشست‌های کتاب‌خوان و بسیاری برنامه‌های دیگر با مضامین اصیل ایرانی و اسلامی آشنا شوند و بتوانند با ترغیب عادت به کتابخوانی در مسیر آگاهی افزایی و رسیدن به قله تعالی قدم بردارند.

هراتی گریزی نیز به حمایت‌های ویژه استانداری از فعالیت‌های کتابخانه‌ها زد و گفت: حمایت استانداری و مجموعه‌های شهرداری در شهرستان‌های تابعه از کتابخانه‌ها به ویژه شهرداری فردیس با پرداخت منظم و به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها و همکاری در توسعه فضاهای کتابخانه‌ای مایه مباهات و دلگرمی است و قطعا در راستای تحقق حقوق شهروندی گامی موثر و مفید خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه با اشاره به پتانسیل ویژه فردیس در حوزه کتاب و کتابخوانی و نگاه مثبت شهرداری این شهرستان به این حوزه ابراز امیدواری کرد: با حمایت شهرداری فردیس در آینده‌ای نزدیک شهروندان فردیسی شاهد راه‌اندازی اولین کتابخانه تخصصی کودک استان در این شهرستان باشند.

سرپرست شهرداری فردیس نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توجه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به توسعه فضاهای کتابخانه‌ای و ارتقاء سطح کیفی خدمات کتابداری در شهرستان فردیس اظهار داشت: رویکرد شهرداری فردیس همواره به حوزه فرهنگی، حقوق شهروندی و کیفیت زندگی فردیسی‌ها با توجه ویژه همراه بوده و برای تحقق این امر آماده حمایت از اداره کل کتابخانه‌ها برای گسترش فضاهای کتابخانه‌ای در این شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فردیس به دنبال استفاده بهینه از منابع و امکانات خود می باشد افزود: در راستای ارتقاء سطح فرهنگی شهرستان فردیس از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود و تعامل سازنده با اداره کل کتابخانه‌ها را در همین راستا راهگشا می دانیم.
گفتنی است در ادامه این دیدار، اسناد مربوط به افزوده شدن دو کتابخانه به سرانه فیزیکی کتابخانه‌های فردیس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 [PageVisit]