2
در البرز صورت گرفت: بازدید استاندار البرز با همراهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از کتابخانه عمومی امیرکبیر استاندار البرز در بازدید از کتابخانه امیرکبیر کرج عنوان کرد: ارزشمندترین سرمایه های انسانی کشور در این محیط امانت هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، همزمان با هفته دولت، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز با همراهی احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، حسین رحمانیان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری و معاونین اداره‌کل کتابخانه‌ها از کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج که قدیمی‌ترین کتابخانه استان البرز می‌باشد بازدید به عمل آوردند و از نزدیک با روند خدمت رسانی به مراجعین در بخش‌های مختلف کتابخانه آشنا شدند.

نماینده عالی دولت در استان البرز در بازدید از این کتابخانه پای گفتگوی اعضای کتابخانه امیرکبیر کرج بویژه جوانان و نوجوانان نشست و دغدغه‌های آنها و روند خدمات رسانی این کتابخانه را به مراجعان جویا شد.

اعضای کتابخانه عمومی امیرکبیر در این بازدید درخواست های خود را در خصوص موارد مختلف کتابخانه‌ای بیان کرده و استاندار البرز نیز دستور لازم را برای رسیدگی به مطالبات آنها در خصوص موارد لازم، صادر کرد.

استاندار البرز خطاب به مدیرکل کتابخانه های استان گفت: ارزشمند ترین سرمایه های انسانی کشور جهت ساختن آینده ای درخشان برای این مرز و بوم نزد شما امانت هستند بنابراین باید تا جای ممکن بسترلازم را برای مطالعه و پژوهش آنها فراهم کنید.

وی در این بازديد ضمن قدرداني از فعالان عرصه كتاب و كتاب‌خواني، فعاليت‌ها و اقدامات انجام يافته در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه در سطح استان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: باید با تلاش در رونق روزافزون فرهنگ كتاب خواني و جلب افکار عمومی به سمت كتابخانه‌ها کودکان، نوجوانان، جوانان و همه اقشار مختلف را به سمت کسب دانش و پایدار و اطلاعات سازند سوق دهیم.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز همچنین با کتابداران بخش‌های مختلف کتابخانه به گفتگو پرداخت و عملکرد کتابداران در نشر علم و فرهنگ در جامعه را ارزشمند و شایسته تجلیل دانست.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حضور استاندار نیک اندیش البرز، افزود: حضور نماینده عالی دولت در کتابخانه‌های عمومی مایه دلگرمی کتابداران و کارکنان کتابخانه‌ها بوده و بی شک در تشویق مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان جهت ترویج بیش از پیش فرهنگ مطالعه مفید، اثربخش خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی خاطرنشان شد: ارتقاء 180درصدی مشارکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی، شرکت پرشور کودکان و نوجوانان در جشنواره نقاشی حمایت از کالای ایرانی، افتتاح کتابخانه‌ عمومی، کلنگ زنی کتابخانه مرکزی استان و بسیاری از فعالیت‌های دیگر با پشتیبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حمایت‌های بی دریغ استانداری، همدلی و وفاق مسئولان ارشد استان و همت والای کتابداران متخصص فراهم شده است.

لازم به ذکر است در این بازدید استاندار البرز به عضویت کتابخانه امیرکبیر در آمد و همچنین دوجلد کتاب به رسم یادبود از طرف کتابخانه به وی اهدا شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 67