5
یک نویسنده مطرح کشوری؛ «مهربانی در مهر» مروج فرهنگ نوع دوستی است یک نویسنده مطرح کشوری؛ «مهربانی در مهر» مروج فرهنگ نوع دوستی و تزریق امید و مهربانی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، حمیدرضا جدیدی، عضو هیأت علمی دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده مطرح کشوری، در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل با اشاره به طرح "مهربانی در مهر" ضمن تقدیر از اجرای این طرح نوع دوستانه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اظهار داشت: کمک به هم نوع در دین اسلام و فرهنگ ملّی ما ایرانیان همواره مورد توجه بوده و به انجام آن توصیه‌های مؤکد شده است.

وی با بیان اینکه در حادثه سیلی که برای قشر عظیمی از هموطنانمان در ابتدای سال‌جاری روی داد و متاسفانه خسارت فراوانی به زندگی مردمان این مناطق وارد شد، عنوان کرد: خوشبختانه با روحیه بزرگ مردم کشورمان کمک‌های خوبی در جهت برطرف شدن نیازهای اولیه زندگی به این مناطق صورت گرفت.

جدیدی، تصریح کرد: آنچه در برهه کنونی که مصادف با فرارسیدن ایام بازگشایی مدارس شده از اهمیت بالایی برخوردار است، توجه به نیازهای فرهنگی از جمله اهداء نوشت افزار و اقلام فرهنگی ایرانی- اسلامی برای کودکان مناطق سیل زده می‌باشد که امیدواریم در کنار اقدامات ارزشمند دولت در این زمینه، با نگاه بلند و همت والای هموطنان نیک اندیشمان این نیاز مهم نیز برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه کودکان مانند بزرگسالان از صبر کمتری در مواجهه با کمبودها برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: همه کودکان در جای جای این سرزمین پرافتخار توقع دارند سال جدید تحصیلی را با داشت نوشت افزار و اقلام نو و زیبا شروع کنند و وظیفه تک تک ما است که همانند کودکان دلبند خود به طور ویژه‌ای نیز به فکر کمک به فراهم کردن این اقلام برای کودکان مناطق سیل زده باشیم تا کمی از رنج و اندوه آنان را برطرف نماییم.

این نویسنده مطرح کشوری، با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ نوع دوستی در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: همانگونه که هموطنان امروز به کودکان این مناطق کمک می‌کنند این فرهنگ ترویج شده و اگر مشکلی برای ما نیز پیش بیاید آنها و سایر هموطنان در آینده به یاری ما خواهند آمد.

حمیدرضا جدیدی، در پایان اظهار داشت: علاوه بر برکات دنیوی کمک به هم نوعان، اجر اخروی فروانی نیز در آیات قرآن کریم و احادیث اسلامی برای یاری رسانی به دیگران ذکر شده که در روزی که نه مال و نه فرزندان و سایر دارائی‌های دنیوی فایده‌ای نمی‌توانند به آدمی برساند، اعمال خیر است که نجات دهنده و مایه رضوان الهی در آخرت خواهد بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 18