2

3

1
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز: از فرصت خدمتگذاری به مردم باید نهایت استفاده را برد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز فرصت خدمتگذاری به مردم را موهبت الهی دانست و عنوان کرد: از فرصت کوتاه خدمتگذاری به مردم باید نهایت استفاده را برد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز، احمدعلی هراتی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه کاظم قاسمی، معاون مدیرکل، سیدعباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فردیس و کارشناسان اداره کل با حضور در دفتر شهرداری مشکین دشت با سید جعفر موسوی، شهردار و جمعی از خیرین این شهر دیدار به عمل آوردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز در این دیدار که به منظور تسریع در توسعه فضاهای کتابخانه‌ای مشکین دشت تشکیل شده بود، ضمن تقدیر از شهردار مشکین دشت در حمايت از کتابخانه‌هاي عمومی، اظهار داشت: شهرداري مشکین دشت اقدامات مؤثري در راستاي ترويج فرهنگ کتابخواني و توسعه کتابخانه‌ها انجام داده است.

وي با تاکید بر اهمیت کتابخانه‌ها به عنوان پایگاه فعال فرهنگی در سطح جامعه، وجود فضای کتابخانه‌ای در سطح این منطقه را در راستای ارتقای مطالعه و توسعه پایدار شهری اثربخش و کارساز دانست و افزود: یکی از رسالت‌های کتابخانه‌ها، دسترسی عادلانه همه مردم استان به کتاب و کتابخانه است.

هراتی گریزی به اهمیت جلب مشارکت خیرین در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و توسعه فضای کتابخانه‌ای زد و خاطرنشان شد: زمینه را برای مشارکت خیرین فراهم کرده‌ایم تا خیرین نیک اندیش به طرق مختلف بتوانند در توسعه فضای کتابخوانی مشارکت کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز، افزود: خوشبختانه خیرین مشکین‌دشتی در حوزه کتابخانه‌سازی ورود و استقبال خوبی در جهت ساخت کتابخانه کرده‌اند که البته در این زمینه نقش اداره کتابخانه‌های عمومی و شهرداری فردیس برجسته بوده است.

سید جعفر موسوی، شهردار مشکین دشت نیز در این جلسه با بیان اینکه به طور جدی پیگیریم که پروژه کتابخانه خیرساز فردیس هرچه سریعتر عملیاتی و مورد بهره برداری قرار گیرد، تصریح کرد: اگر پروژه‌ای آغاز می‌شود باید پشتوانه اجرایی شدن آن از قبل فراهم شده باشد.

وی با بیان اینکه از تمام ظرفیت شهرداری در حمایت از ارتقاء سرانه مطالعه استفاده خواهیم کرد، افزود: ایجاد زیر ساخت فرهنگی از اولویت‌های شهرداری است و امیدواریم بتوانیم در یک همکاری چندجانبه شاهد توسعه فضای کتاب و کتابخوانی در این منطقه باشیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 39