1

3

4

5

2

1
همزمان با ایام مبارک دهه کرامت صورت پذیرفت: کلنگ زنی کتابخانه مرکزی استان البرز همزمان با ایام مبارک دهه کرامت آئین کلنگ زنی کتابخانه مرکزی استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، آئین کلنگ‌زنی کتابخانه مرکزی استان البرز با حضور عزیزاله شهبازی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛ محمدجواد کولیوند و عزیز اکبریان، نمایندگان مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی؛ محمود بهمنی، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی؛ هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ علی‌اصغر كمالي زاده، شهردار کلانشهر كرج؛ عباس زارع، رئیس شورای اسلامی شهر کرج؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مدیران و مقامات استانی و اهالی فرهنگ و رسانه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

عزیزاله شهبازی استاندار البرز در این مراسم ضمن تقدیر از همت تمامی مسئولین مرتبط با پروژه کتابخانه مرکزی استان آن را یک رویداد بزرگ فرهنگی نام برد و اظهار داشت: افتتاح این کتابخانه یک مطالبه عمومی است و قطعا در رشد و بالندگی استان و حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه شاکله فرهنگی استان البرز خوب بوده و آینده درخشانی را پیشرو دارد، تصریح کرد: این پروژه یک پروژه تیمی است که با همراهی و تعامل سازنده استانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان انشاالله به ثمر خواهد نشست.

کولیوند نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات متولیان این پروژه اظهار داشت: احداث کتابخانه مرکزی استان بی‌تردید یک پروژه بزرگ است که همه دست‌اندرکاران این طرح باید با همه توان خود تلاش نمایندتا شاهد افتتاح آن در زمان مقرر باشیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و معضلات پیشرو نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی نقش موثری در موضوع ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد و باید بیش از این مورد حمایت مسئولین و مجلس قرار گیرد.

عباس زارع، رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه کتابخانه عمومی یکی از مراکزی است که در توسعه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه تأثیرگذار بوده است، ابراز امیدواری کرد با احداث این کتابخانه بخش بزرگی از نیاز مطالعاتی مردم فرهنگ دوست استان البرز مرتفع شده و شاهد توسعه و پیشرفت همه جانبه در این منطقه باشیم.

شهردار کرج نیز در این مراسم، اظهار داشت: رویکرد شهرداری در این دوره یک رویکرد فرهنگی است و برای ارتقاء جایگاه فرهنگی شهر و استان از هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه تصریح کرد: این پروژه با محوریت وحدت مسئولین و اهالی فرهنگ استان، یک مطالبه عمومی و دیرینه است که با حمایت و همراهی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، استانداری و شهرداری کرج، امروز کلنگ زنی شد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این فضا پذیرای اهالی فرهنگ و علاقه‌مندان و مشتاقان کتاب و کتابخوانی گردد.

حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نیز با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی نیازمند حمایت ویژه مسئولین و دغدغه‌مندان فرهنگی هستند اظهار داشت: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک ضرورت است و ایجاد بستر و زیرساخت‌های فرهنگی قطعا مهم بوده اما آنچه امروز بیشتر مورد نیاز است حمایت همه‌جانبه، مستمر و با برنامه دغدغه‌مندان و علاقه‌مندان کتابخوانی از ارتقاء جایگاه کتاب و کتابخوانی است.

مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با بیان اینکه سرانه مطالعه در کشور باید ارتقاء یابد و باید همه نسبت به ارتقاء سطح مطالعاتی جامعه وارد عمل شویم، خاطرنشان کرد: قطعا با تعاملات سازنده، بسیاری از مسایل کتابخانه‌های عمومی قابل رفع می‌باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این مراسم اظهار داشت: با حمایت و مساعدت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج، استانداری، شهرداری کرج، شورای اسلامی شهر کرج و مجمع نمایندگان استان و در سایه وفاق و همدلی مقدمات لازم برای کلنگ زنی و آغاز احداث این پروژه بزرگ که یک نیاز ضروری برای استان و آرزوی دیرینه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بود فراهم آمد.

وی با اشاره به اینکه امروز یک روز تاریخی زیبا برای مردم فرهنگ دوست البرز است، تصریح کرد: که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مقامات ارشد استانی با برگزاری جلسات و پیگیری مجدانه به این خواسته مردمی لبیک گفتند و امیدواریم با افتتاح این کتابخانه بخش اعظم نیاز استان در زمینه سرانه‌های کتابخانه‌ای مرتفع شود و چشم انداز تعیین شده در افق 1404 در زمینه فضای کتابخانه‌ای محقق شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 69