5
در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه صورت پذیرفت: دیدار مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی البرز با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی البرز در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، اکبر بهاروند، رییس دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان البرز با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز با احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این دیدار ضمن تقدیر از همکاری‌های سازنده خبرگزاری ایرنا در جهت ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: قطعاً هم‌افزایی و همفکری دستگاه‌های هم‌خانواده فرهنگی در توسعه و پیشرفت این دستگاه‌ها اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی زیربنای توسعه و پیشرفت در همه حوزه‌های جامعه است، تصریح کرد: بی شک یکی از بهترین ابزارها در توسعه فرهنگی جوامع کتاب است و اهمیت دادن به مساله کتاب، توسعه علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و ... را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اینکه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، ماهانه دو کتاب در حوزه‌های مختلف به استانداری جهت معرفی به ادارات استان معرفی می‌شود، اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که در جلسات اداری که تشکیل می‌گرددد، چند دقیقه وقت برای معرفی کتاب اختصاص داده شود.

هراتی گریزی نیز به وضعیت کتابخانه‌های استان زد و با اشاره به تعداد بالای اعضاء کتابخانه‌های عمومی استان البرز نسبت به سایر استان‌ها، عنوان کرد: رغبت و اشتیاق عمومی به کتابخانه‌های عمومی وظیفه ما را در این زمینه سنگین‌تر کرده که البته با حمایت و همکاری خوب و همدلی‌ای که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مسئولان استانی و شهرستانی صورت گرفته، نهایت تلاش خود را در پاسخ دادن به این خواسته مردمی به کار گرفته‌ایم.

 اکبر بهاروند، مدیرعامل خبرگزاری ایرنا البرز نیز در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در جهت توسعه فضای کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: خوشبختانه شاهد اقدامات اثربخشی در جهت توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در سطح استان هستیم که امیدواریم با اضافه شدن کتابخانه مرکزی استان و سایر پروژه‌های در دست اقدام نیاز استان در این زمینه مرتفع شود.

وی با اشاره به فعالیت نرم افزاری کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد: خبرگزاری جمهوری اسلامی تمام توان خود را در زمینه حمایت از کتاب و کتابخانه به کار گرفته و در این زمینه آمادگی داریم تا با همکاری کتابخانه‌های عمومی استان البرز، بخش ویژه‌ای را تحت عنوان معرفی کتاب به ویژه معرفی کتاب‌ها و نویسندگان فرهیخته بومی در خبرگزاری اختصاص دهیم.

بهاروند با بیان اینکه یکی از راهکارهای تشویق عموم به کتابخوانی معرفی کتاب‌های ارزشمند به مردم است، خاطرنشان کرد: بزرگداشت و حمایت از نویسندگان فعال در این حوزه، یکی دیگر از اهداف معرفی کتاب در خبرگزاری جمهوری اسلامی البرز است.

در خاتمه احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن استقبال از پیشنهاد مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در راستای معرفی کتاب، عنوان کرد: این اداره‌ کل همواره دست همه ادارات، ارگان‌ها و افرادی را که در جهت ترویج فرهنگ مطالعه قدم بر می‌دارند را به گرمی می‌فشارد و از طرح‌ها و اقدامات سازنده با افتخار استقبال می‌کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 40