متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


مسئول کتابخانه عمومی قلم مطرح کرد؛ نقش کتابخانه‌های عمومی در استمرار مطالعه نوسوادان همزمان با سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی، کتابخانه عمومی قلم میزبان سوادآموزان و نوسوادان نظرآبادی بود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، همزمان با سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی، کتابخانه عمومی قلم شهرستان نظرآباد با اجرای برنامه‌های فرهنگی میزبان سوادآموزان، مربیان و مسئولین نهضت سوادآموزی این شهرستان بود.

مجید علیزاده، مسئول کتابخانه عمومی قلم نظرآباد با بیان اینکه نوسوادان از جمله مخاطبین خاص کتابخانه‌های عمومی هستند، عنوان کرد: یکی از رسالت‌های کتابخانه، اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با گروه‌های مخاطبان می‌باشد که در همین راستا، سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی فرصتی مغتنمی شد تا این گروه بتوانند از فعالیت‌های جانبی کتابخانه قلم بهره‌مند شوند.

وی در ادامه با معرفی منابع ویژه این گروه تصریح کرد: تسهیل دسترسی به منابع مورد نیاز مراجعین از اولویت‌های کاری کتابخانه است که با وجود محدودیت در بخش منابع نوسوادان و سوادآموزان تلاش داریم با اجرای برنامه‌های فرهنگی همچون نشست کتاب‌خوان، خلاصه‌نویسی و ... نقش بسزایی در تثبيت مهارت‌هاي سواد و استمرار مطالعه این گروه حتی بعد از پایان دوره‌های سوادآموزی نهضت داشته باشیم.

 ابوالفضل آزادفلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد نیز با حضور در جمع بازدیدکنندگان ضمن  خوش‌آمدگویی به تبیین برنامه‌ها و خدمات کتابخانه‌ها در حوزه‌های مختلف پرداخت و گفت: کتابخانه‌ها می توانند مکمل سوادآموزی باشند و با حمایت سازمان نهضت سوادآموزی و تقویت بخش  ویژه نوسوادان در تمامی کتابخانه‌های عمومی، امیدواریم در آینده با حضور پررنگتر این گروه در کتابخانه‌ها مواجه باشیم.

گفتنی است؛ برگزاری نشست کتاب‌خوان با معرفی 6 اثر توسط نوسوادان بخشی از برنامه این روز بود که طی آن، ام البنین رستمی کتاب «کلید رحمت» نوشته محمد مهدی زاده؛ لطیفه محمدی کتاب «سلامتی، جامی زیبا و شکننده»  نوشته رسول سیف؛ حلیمه رحمتی کتاب« نماز کلید بهشت» نوشته علی باقرزاده؛ معصومه شقاقی کتاب «سودمندترین گنج ها» نوشته علی باقرزاده؛ مهدیه محمدمیرزایی کتاب «ورزش و سلامت» نوشته علی باقرزاده و  فاطمه اله قلی کتاب «دانستنی هایی درباره زلزله، سیل و آتش سوزی» را معرفی و به اشتراک گذاشتند.

همچنین بازدید معاون آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد از بخش‌های مختلف کتابخانه و برپایی نمایشگاه صنایع دستی نیز از دیگر برنامه‌های کتابخانه در سالروز تاسیس نهضت سودآموزی بوده است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]