متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه
رئیس بیمارستان مریم استان البرز؛ ترویج کتابخوانی سیره بزرگان است رئیس بیمارستان مریم استان البرز با اشاره به اینکه ترویج کتابخوانی سیره بزرگان است گفت: در این راه باید با عشق و اخلاص و تمام وجود کار کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، نشست هم‌اندیشی صلاح‌الدین دلشاد، رئیس بیمارستان مریم البرز با مدیرکل و همکاران ستادی این اداره‌کل در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در دفتر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز برگزار شد.

 احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این دیدار اظهار داشت: در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود جهت افزایش سرانه کتابخوانی، تفاهم‌نامه و مذاکرات زیادی را با سایر دستگاه‌های فرهنگی و انجمن‌های مردمی انجام داد‌ه‌ایم.

وی با بیان اینکه، کار فرهنگی در ایجاد شوق عمومی به کتابخوانی یک ضرورت است، افزود: همه آحاد جامعه باید به صورت جهادی و ایثار گونه در این جبهه فرهنگی به کتابخانه‌های عمومی کمک کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه چالش مهمی که امروزه با آن مواجه هستیم، بحث تکنولوژی‌های جدید و فضاهای مجازی است، افزود: با برگزاری جلسات کارشناسی و استفاده از ایده‌های خلاقانه همکاران کتابخانه‌های عمومی به دنبال تبدیل کردن تهدید فضای مجازی به فرصتی برای ارتباط گسترده‌تر و عمیق‌تر برای تشویق عمومی به کتاب و کتابخوانی هستیم.

در ادامه صلاح‌الدین دلشاد، رئیس بیمارستان مریم استان البرز با بیان اینکه ارتباط کتابخانه با ارگان‌ها نوید بخش افق روشنی از پیشرفت و توسعه در ادارات و ارگان‌ها است، تصریح کرد؛ میزان رشد و توسعه‌یافتگی در هر کشوری ارتباط مستقیمی با میزان مطالعه در آن فرهنگ و کشور دارد.

وی با بیان اینکه در آیات قران، احادیث، سیره امامان معصوم(ع) و بزرگان دین، کتابخوانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده‌ است، تصریح کرد: تلاش‌های مجاهدانه و طاقت فرسای بزرگان دینی همچون آیت الله مرعشی نجفی(ره)، علامه امینی(ره) و ... که از هزینه‌های زندگی زده و با تحمل مشقات فراوان به جمع آوری و نشر کتاب و کتابخوانی پرداخته‌اند نمونه‌ای کوچک از این تلاش‌ها بوده است.

دلشاد، افزود: بسیاری از علومی که امروزه بشریت از آنها بهره می‌برد توسط شاگردان امامان معصوم علیهما السلام کشف و نشر داده‌ شده‌اند گفت: خدمت در عرصه کتاب و کتابخوانی کار بزرگی است و از قدیم بزرگان ما در این زمینه عمر خود را گذاشته‌اند.

رئیس بیمارستان مریم استان البرز لازمه ادامه دادن راه بزرگان در این زمینه را خارج شدن از تفکر اداری و نگاه به کار به عنوان تلاش در راستای آبادانی مزرعه آخرت دانست.

وی با بیان اینکه در این راه باید با عشق و اخلاص و تمام وجود کار کرد، تصریح کرد: باید درد مردم و درد دین را داشت و به زندگی به عنوان فرصتی برای بهره گیری از تمامی امکانات زندگی دنیا، برای ابدیت سعادتمند نگاه کرد.

 صلاح‌الدین دلشاد، با بیان اینکه کار کتابداری کلید کارهای فرهنگی است، خاطرنشان کرد؛ باید با تفکر عمیق، احساس مسئولیت، هم‌فکری، هم‌افزایی و تلاش جهادی، راه‌های خلاقانه را برای نشر کتابخوانی به کار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در ترویج کتابخوانی گفت: توجه جدی به فعالیت‌هایی که امر کتابخوانی را جذاب می‌کند برای مخاطبان از اصول اساسی در این حوزه است و مصداق بارز آن نقش قصه‌گویی در رشد و پرورش اسطوره‌های دینی، علمی، فرهنگی و ... در طول تاریخ پر افتخار کشورمان است.

رئیس بیمارستان مریم استان البرز با بیان اینکه باوجود مشغله فروان و ساعات زیادی که در اتاق‌های عمل مشغول به خدمت هستیم، خاطرنشان کرد؛ به دلیل اهمیت بی‌بدیل کتابخوانی وقت ویژه‌ای را به حضور در جمع فرهیختگان و خادمان کتاب و کتابخوانی با شوق و افتخار اختصاص دادیم چرا که معتقدیم کار فرهنگی مقدم بر همه امور است و کتابخانه‌ها بهترین مکان برای این امر مقدس است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]