متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه
یک فعال عرصه صنعت، عنوان کرد: کتابخوانی زمینه‌ساز زندگی موفق و اقتصاد پر رونق است یک فعال عرصه صنعت با بیان اینکه کتابخوانی زمینه‌ساز زندگی موفق و اقتصاد پررونق است، بر توجه به کتابخوانی در محیط خانوادگی و فضاهای کاری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در راستای توسعه ارتباطات و تعاملات بین کتابخانه‌های عمومی با اهالی صنعت با حجت بهادری‌کیا، مدیرعامل شهرک صنعتی سیمین دشت البرز دیدار و مذاکره کرد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این دیدار که در دفتر مدیرعامل شهرک صنعتی سیمین دشت برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مسائل قابل توجه در بررسی علل موفقیت کشورهای توسعه یافته، سرانه بالای مطالعه در این کشورها است.

وی با بیان اینکه مبنای پیشرفت در اکثر حوزه‌ها توجه به فرهنگ‌سازی قوی در امور مختلف است، افزود: مبنای تعالی فرهنگ نیز توجه به رشد سرانه مطالعه است.

هراتی با بیان اینکه نباید در همه فعالیت‌ها فقط به بودجه دولتی تکیه داشت، تصریح کرد: فعالین عرصه صنعت نیز می‌توانند در زمینه ترویج‌ فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین ساخت و راه‌اندازی کتابخانه‌ها نقش بسزایی داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دسترس بودن کتب و منابع غنی علمی، فرهنگی و ... را در تقویت عادات مطالعه و کتابخوانی موثر دانست و افزود: یکی از عوامل مهم در پویایی و شادابی محیط‌های کاری توجه به نیازهای معنوی و روحی کارکنان در کنار توجه به نیازهای مادی آنان است.

در ادامه حجت بهادری‌کیا، مدیرعامل شهرک صنعتی سیمین دشت نیز ضمن قدردانی  از دید مثبت و انگیزه‌بخش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در جهت ارتقاء جایگاه فرهنگ و کتابخوانی از آمادگی فعالان و خیراندیشان عرصه صنعت جهت همکاری با کتابخانه‌های عمومی خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت بالای مطالعه و روزآمد کردن اطلاعات فردی، خاطرنشان کرد: اگر کسی‌ از دانش‌، فن‌ و تکنیک‌ روز عقب‌ بماند هیچ‌ فرصت‌ جبرانی‌ برای‌ وقت‌های از دست‌ رفته‌ ندارد و در نتیجه‌ در بسیاری‌ از مسائل‌ همگام‌ و هماهنگ‌ با پیشرفت روز نخواهد بود.

عباس صابری، از فعالان عرصه صنعت نیز که در این جلسه حضور داشت با بیان اینکه، افراد با مطالعه کتاب و بالا بردن سطح آگاهی، اطلاعات و بینش خود می‌توانند زندگی بهتری برای خود داشته باشند، خاطرنشان کرد: این آگاهی، توانایی و دانایی در رشد و توسعه کشور در بلندمدت موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه کسب موفقیت در عرصه‌های اقتصادی، صنعتی یا فرهنگی ارتباط مستقیمی با کتابخوانی و علم‌آموزی دارد، اظهار داشت: کتابخوانی بسترساز زندگی موفق و اقتصاد پر رونق است.

لازم به ذکر است در پایان این دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز حکم  عضویت مدیرعامل شهرک صنعتی سیمین دشت در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس را به وی تقدیم کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]