متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز: رشد کتابخوانی سعادت جامعه را در پی خواهد داشت مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان البرز توجه به کتاب و کتابخوانی را توجه به سعادتمندی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه معاون و کارشناسان ستادی با حضور در دفتر سید عبدالله مرتضوی، مدیرکل زندان‌های استان البرز به رایزنی در خصوص ترویج بیش از پیش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین مددجویان زندان‌ها پرداخت.

هراتی با بیان اینکه کتاب به عنوان یک رسانه، اندیشه و تجربه بزرگان عرصه‌های مختلف را به مخاطبان منتقل می‌کند، تصریح کرد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در هدایت جامعه به سمت زندگی سعادتمندانه دارد.

وی زمینه‌سازی جهت بصیرت افزایی و ارتقاء دانش، آگاهی و اطلاعات زندانیان در زمینه‌های مختلف را از اهداف همکاری دو جانبه با اداره‌کل زندان‌ها عنوان کرد و افزود: امیدواریم با برگزاری برنامه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در بین مددجویان زندان‌ها، شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

احمدعلی هراتی، با تأکید بر اهمیت موضوع کتابخوانی در تعالی یک جامعه، گسترش همکاری‌ها در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و استفاده از ظرفیت‌های دو دستگاه در این زمینه را خواستار شد.

وی برگزاری مستمر جلسات هم‌اندیشی بین کارشناسان دو اداره‌کل جهت بررسی راهکارها در راستای تحقق بخشیدن به ارتقاء سرانه کتابخوانی در زندان‌ها را خواستار شد.

در ادامه سید عبدالله مرتضوی، مدیرکل زندان‌های البرز با اشاره به اینکه اغلب زندانیان به دلیل ناآگاهی و نداشتن مهارت و توانمندی لازم در گرفتن تصمیم‌های درست در مسیر زندگی گرفتار زندان شده‌اند، خاطرنشان کرد: کتاب و کتابخوانی یکی از بهترین ابزارها جهت افزایش مهارت‌های لازم در راستای رسیدن به زندگی شاد و موفق است.

وی با اشاره به اینکه انسان دارای ابعاد بسیار وسیعی است که باید به همه آنها توجه داشت، افزود: نیازسنجی و پاسخ به سلایق مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی، عاملی مهم در ایجاد اشتیاق به کتابخوانی است.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]