متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه

به همت کتابداران اشتهاردی صورت گرفت: حال خوش كتاب و كتابخواني در کتابخانه‌های عمومی در هفته‌اي كه گذشت، كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد با برگزاري برنامه‌هاي متنوع كتابخواني براي خانواده‌ها و فرزندان آنان حال خوشي را براي اشتهاردي‌ها و شهروندان اشتهاردي رقم زدند.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل كتابخانه‌هاي عمومي استان البرز، كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد با برگزاري برنامههاي متنوع كتابخواني براي خانواده‌ها و فرزندان آنان در هفته گذشته، حال خوشي را براي اشتهاردي‌ها و شهروندان اشتهاردي رقم زدند.

داود اسدي، رييس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد با اعلام برنامه‌هاي اجرا شده در هفته گذشته در اين شهرستان گفت: يكي از مهمترين رسالت كتابخانه‌هاي عمومي ترويج فرهنگ مطالعه در ميان اقشار مختلف جامعه است كه در هفته گذشته كتابخانه‌هاي عمومي اشتهارد با برگزاري چهار نشست كتاب‌خوان مدرسه‌اي و كتابخانه‌اي در حضور بيش از يكصد تن از شهروندان و اهداي هداياي تشويقي براي كتاب‌خوان‌ها براي تعداد 28 نفر از آنان هفته پركاري را پشت سر گذاشت.

وی در ادامه گفت: دو برنامه با محوريت سبك زندگي ايراني اسلامي و بهداشت رواني خانواده‌ها توسط دو كتابخانه عمومی شهيد مطهري و ملاصدراي اشتهارد با همكاري موسسه هميار پويان سلامت البرز و با حضور كارشناسان روانشناسی و مادران علاقه‌مند به کتابخوانی برگزار شد كه مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

اسدی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این جلسه تقاضاي تداوم اين برنامه را داشتند كه مقرر شد اين برنامه در روزهاي پنج‌شنبه ساعت 10 صبح بطور ثابت در كتابخانه فرهنگسراي ملاصدرا برگزار شود.

عضو شوراي فرهنگ عمومي شهرستان اشتهارد، خاطرنشان كرد: همچنین برنامه‌هاي اجتماعي با مشاركت مردم مانند نشست‌هاي كتاب‌خوان، كانون ادبي و حلقه‌های كتابخوانی و شاهنامه‌خواني با دستور كار شوراي فرهنگ عمومي شهرستان براي افزايش سطح فرهنگ و نشاط اجتماعي در كتابخانه‌هاي عمومي اين شهرستان در حال برگزاري است .

داود اسدي با بیان اینکه در هفته گذشته هزار نفر از دانش‌آموزان با كشيدن نقاشي‌هاي خود با موضوع حمايت از كالاي ايراني در جشنواره نقاشي شركت كردند، افزود: كتابخانه‌هاي عمومي تا دهم دي ماه منتظر دريافت آثار ساير دانش‌آموزان و شركت‌كنندگان هستند كه اين آثار در نمايشگاهي در شهرستان در معرض ديد مردم قرار خواهد گرفت.

رييس اداره كتابخانه‌هاي عمومي اشتهارد، با اعلام آغاز جشنواره قصه‌گويي در این شهرستان، گفت: در اين جشنواره که با هدف افزايش سرانه مطالعه در شهرستان برگزار مي‌شود، علاقمند هستيم تا نوجوانان و علاقمندان با زبان محلي و گويش‌هاي فولكلور قصه‌هاي خود را ضبط و در سامانه مربوط به اين جشنواره قرار دهند.

اسدي افزود: كتابخانه روستايي امام رضا(علیه‌السلام) در روستاي پلنگ‌آباد نيز در هفته گذشته علاوه بر اجراي برنامه‌هاي نشست كتاب‌خوان و جشنواره نقاشي با حضور در روستاهاي فاقد كتابخانه نسبت به عضوگيري و كتاب‌رساني به علاقمندان اقدام كرده كه مورد استقبال كودكان و نوجوانان قرار گرفته است.

گفتني است در هفته پيش روي نيز برنامه‌هاي جاري کتابخانه‌ای همچنان ادامه دارد و برنامه ويژه شب يلدا با اجراي شاهنامه‌خواني و حافظ‌خواني در كتابخانه عمومی شهيد مطهري با حضور شهروندان اشتهاردي و نمايش‌خواني با موضوع كتاب‌خواني در كتابخانه عمومی استاد محمدي برگزار خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]