متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره مطرح شد؛ کتابخانه‌های عمومی، پایگاه فعّال فرهنگی و اجتماعی هستند در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره عنوان شد؛ کتابخانه‌های عمومی با اجرای فعالیت‌های متنوع و خلاقانه علمی و فرهنگی به عنوان پایگاه‌های فعّال اجتماعی در جامعه مطرح هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سی و چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد واثق، امام جمعه گرمدره؛ علیرضا مسچیان، بخشدار بخش مرکزی کرج و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره؛ داود سعیدیان، نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرمدره؛ حسین ذکریاپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرج؛ محمدرضا آقااحمدی، کارشناس امور انجمن‌های اداره‌کل؛ پروین زنگنه، نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضا انجمن در کتابخانه عمومی شهید حقیقی شهر گرمدره برگزار شد.

مسچیان، بخشدار بخش مرکزی کرج ضمن تقدیر از برنامه‌های کتابخانه عمومی شهید حقیقی شهر گرمدره اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی‌ با بسترسازی مناسب در حوزه کتابخوانی و ایجاد خلاقیت در نوع برنامه‌های تبلیغی و ترویجی این حوزه توانسته‌اند در مسیر تعالی جایگاه کتاب و مطالعه قدم‌های خوبی برداشته و به عنوان پایگاه فعّال فرهنگی و اجتماعی به مخاطبان خدمات شایانی ارائه کنند.     

بخشدار بخش مرکزی افزود: امید می‌رود با برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه کتاب و کتابخوانی صورت می‌پذیرد، شاهد تحولات مؤثری در ارتقاء سطح فرهنگ روستاها و شهرهای بخش مرکزی شهرستان و در نهایت تحقق اهداف افق توسعه کتابخوانی باشیم.
                                                       

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج نیز در این جلسه ضمن ارائه آماری از عملکرد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، به برنامه‌های کتابخانه‌ها در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در آستانه چهل سالگی انقلاب و با شور و شعور انقلابی در کنار مردم، برنامه های متنوعی را در کتابخانه‌های عمومی اجرا خواهیم کرد.

ذکریاپور در ادامه بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی محفلی برای حضور همه اقشار کتابدوست و کتابخوان جامعه است و در این راستا تلاش داریم امکان حضور گروه‌های مختلف کم ‌توان جسمی و معلولین را در کتابخانه‌های شهر گرمدره تسهیل کنیم تا بتوانند از برنامه‌های کتابخانه‌ها استفاده مطلوب‌تری داشته باشند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]