اخبار شهرستان‌ها
1400/1/24 سه‌شنبه
با هدف بررسی وضعیت ساخت کتابخانه در فاز 7 شهر جدید هشتگرد صورت پذیرفت؛
دیدار سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد
با هدف بررسی وضعیت ساخت کتابخانه در فاز 7 شهر جدید هشتگرد، هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با مسعود حق لطفی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، با هدف بررسی وضعیت ساخت کتابخانه در فاز 7 شهر جدید هشتگرد، هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با مسعود حق لطفی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد دیدار و گفتگو کرد.

هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به تلاش شرکت عمران در ایجاد زیرساخت‌های مناسب شهری در شهر جدید هشتگرد بیان داشت: رشد سطح فرهنگ هر جامعه‌ای نیازمند توسعه شرایط مطلوب، امکانات و مراکز کاربردی است.  کتابخانه‌ عمومی یکی از امکان مهم فرهنگی هر منطقه‌ای است و با توجه به افزایش روند تراکم جمعیت در شهر جدید هشتگرد، احداث کتابخانه استاندارد در این شهر ضروری است.


وی در ادامه با بیان رویکرد کتابخانه‌های عمومی برای مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی اظهار داشت: کتابخانه استاندارد شهر جدید هشتگرد با متراژ بالغ بر 1400 مترمربع
زیربنا و با لحاظ بخش‌های مختلف آن( که نقشه آن توسط شرکت عمران و با نظارت دفتر فنی نهاد کتابخانه ها تهیه شده است)، در صورت احداث، بی‌تردید قطب فرهنگی و محفلی برای اهالی فرهنگ‌دوست این شهر بوده و در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی این شهر نیز نقش بسزایی را ایفا خواهد نمود.


آشتیانی ضمن تقدیر از اعلام آمادگی مجموعه شرکت عمران برای شروع ساخت این پروژه تاکید کرد: از تمام ظرفیت خود برای جذب اعتبار از طریق منابع تملک دارایی و یا خیّرین در جهت کمک به شرکت عمران برای اجرایی شدن این پروژه بهره خواهیم برد.


مسعود حق لطفی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نیز در این دیدار با بیان اینکه وجود امکانات فرهنگی و آموزشی مانند کتابخانه، فرهنگسرا، سینما و دانشگاه را جزو ضرورت‌های این شهر می‌دانیم اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما دسترسی عادلانه و مناسب عموم مردم به امکانات شهری است و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.


وی در ادامه بیان داشت: ایجاد زمینه‌های لازم برای تحقق توسعه پایدار شهری در همه  ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حقوقی جزو دغدغه‌های ماست و امسال با همتی مضاعف برای رفع چالش‌ها و موانع توسعه پایدار شهری اقدام خواهیم نمود.


مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ایجاد فضای کتابخانه‌ای آنهم با این متراژ و امکانات را رویداد فرهنگی خوبی در شهر دانست.

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.