استاندار البرز در پیامی؛ شانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را تبریک گفت استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز با صدور پیامی، شانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، عزیزالله شهبازی‌، استاندار  و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز به مناسبت شانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی پیامی این روز را به خانواده بزرگ کتابخانه‌های عمومی و اهالی علم و فرهنگ تبریک گفت.


متن پیام به شرح زیر است:


ن وَالقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ ...

     17 اسفند، سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، روز پاسداشت تلاش طلایه‌داران عرصه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، هم‌آنانی که با همه وجود برای آگاهی و دانایی جامعه گام برمی‌دارند تا در این دنیای پرهیاهو و پرشتاب، با برپایی توقف‌گاه‌های کتابخوانی، همه ما را به دانش‌افزایی دعوت کنند.

اگرچه بزرگداشت 17 اسفند امسال در تقارن با جهاد برای مقابله با ویروس منحوس کرونا، همراه شد اما تلنگری است برای شکرگزاری نعمت‌هایی که داشتیم و اکنون در دسترسمان نیست، فضاهای کتابخانه‌ای که مملو از علاقه‌مندان و مشتاقان کتاب بود و اکنون در سکوت به انتظار حضور دوباره علاقه‌مندانش نشسته است.

هم‌اکنون نیز تا این فرصت باقی است، باید از زمان کنار هم بودن در خانه بهترین استفاده را برد و با تبدیل تهدید کرونا به فرصت مطالعه، علاوه بر مجهز شدن به سلاح آگاهی، قدمی بزرگ در ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه برداشت.

اینجانب ضمن تبریک این روز به تمامی عزیزان عرصه کتاب و کتابخوانی، از همت والای اهل فکر، اندیشه و قلم که در ترویج این مسئولیت خطیر از هیچ کوششی فروگذار نیستند، قدردانی می نمایم و از خداوند سلامتی، سربلندی و توفیق روز افزون در عرصه خدمت‌رسانی خواهانم.

 عزیزالله شهبازی

استاندار البرز

 
تعداد بازديد اين صفحه: 26