با صدور پیامی توسط مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان صورت گرفت؛ تبریک شانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در پیامی شانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را به کارکنان، و مردم کتابدوست البرزی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در پیامی، ضمن آرزوی سلامتی برای عموم مردم شریف البرز، فرارسیدن 17 اسفندماه، سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را به اهالی کتابداران، خادمان عرصه کتاب و اهالی کتابدوست استان تبریک گفت.


متن پیام به شرح زیر است:


«به نام آنکه جان را روشنی داد»

        امسال در حالی آخرین روزهای سال را سپری می‌کنیم که کشور بار دیگر در آزمونی بزرگ و جهادی سترگ قرار گرفته و عموم ملت شریف ایران با ایثار و ازخودگذشتگی دوشادوش پرستاران و پزشکان به عنوان سربازان خط مقدم این جهاد، برای سلامت ایران حرکتی بزرگ را آغاز کرده‌اند.

ایران اسلامی در همه عرصه‌ها ثابت کرده با بهره‌گیری از نیروی ایمان و توکل و در سایه رهنمودهای راه‌گشا و گران‌سنگ مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله) همواره توانسته با تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها، قهرمان روزهای سخت باشد.

این روزها خواهد گذشت، ولی با اندک تاملی می‌توانیم کوله‌بار ایمان، بصیرت، دانایی و آگاهی‌مان را پربارتر کنیم و با افتخار و سربلندی از این حادثه نیز عبور کنیم.

امروز، 17 اسفندماه، همزمان با شانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است، روزی که همه ساله بزرگترین جشن خانواده بزرگ کتابدوستان، با شور شوق کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها برگزار می‌شد، ولی امسال باتوجه به تعطیلی کتابخانه‌ها و حضور مهمان ناخوانده این‌روزهای کشور، «ویروس کرونا»، در سکوت و بدون هیاهوی اعضای کتابخانه‌ها، آرام در حال گذر است.

اینجانب، ضمن تبریک این روز به عموم کتابداران، مسئولین و اهالی کتابدوست شریف استان، آرزوی سلامتی و صحت برای عموم عزیزان داشته و امیدوارم همه باهم با عمل به توصیه‌های پزشکی و دوری از غوغا و ازدحام تبلیغات و هجمه‌های رسانه ای، در فضای آرام و امن خانه، فرصتی فراهم کنیم تا با تشویق اعضای خانواده به مطالعه و کسب آگاهی بیشتر، با امید و نشاط و با دانایی به مبارزه با این ویروس منحوس برویم و با افزایش خودمراقبتی، ترویج فرهنگ مطالعه و ایجاد فضای کتابخوانی در کنار اعضای خانواده، به سلامت از این بحران عبور کنیم.

در ادامه نیز ضمن تقدیر از خدمات شایسته کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی استان طی یکسال خدمت در عرصه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، آرزومندم همواره شاهد موفقیت‌های روزافزون اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای افزایش سرانه مطالعه و توسعه کتابخانه های عمومی باشیم و با روندی رو به رشد، خدمت رســانی به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی را در سطح استان افزایش دهیم.


انشاالله

 

احمدعلی هراتی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز

 
تعداد بازديد اين صفحه: 25