با هدف حفظ سلامت اعضا برگزار شد؛ دومین جلسه پیشگیری و شیوع ویروس کرونا در کتابخانه‌های عمومی استان البرز با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی، دومین جلسه پیشگیری و شیوع ویروس کرونا در کتابخانه‌های عمومی استان البرز، با هدف حفظ سلامت اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، دومین جلسه پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا در کتابخانه‌های عمومی استان البرز با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین و جمعی از کارشناسان ستادی در دفتر مدیرکل برگزار شد.

در این جلسه، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با ارائه گزارشی مختصر از دومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان به ریاست استاندار البرز که روز گذشته برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تمهیدات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مصوبات این قرارگاه، مقرر شد به دلیل پیشگیری از شیوع  ویروس کرونا، کلیه کتابخانه‌های عمومی استان تا پایان هفته جاری تعطیل باشد.

وی در ادامه افزود: در همین راستا کلیه ملزومات بهداشتی لازم اعم از مواد شوینده و ضدعفونی کننده و دستکش‌های یکبار مصرف برای کتابخانه‌های عمومی استان خریداری شده و در بازه زمانی تعطیلی، تمامی سطوح ضدعفونی می‌گردد.

هراتی با بیان اینکه، نکته مهم در خصوص این ویروس انتشار سریع آن می‌باشد تاکید کرد: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی با تاکید بر حفظ سلامتی اعضا و مراجعین خود، با اتخاذ تمهیدات لازم جهت ضدعفونی و نظافت کتابخانه‌ها، پاکسازی این محیط‌ها را از اولین روز تعطیلی کتابخانه‌ها آغاز و تا پایان هفته انجام خواهد داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در خاتمه ابراز امیدواری کرد با هوشیاری و آمادگی عمومی و رعایت نکات بهداشتی، بتوان تهدیدات زیستی این ویروس را به حداقل رسانید و با تقویت راهبردهای هدفمند در اسرع وقت آن را مهار کرد.

در ادامه جلسه نیز، اعضا پیشنهادات و راهکارهای خود را در خصوص اجرای بهتر دستورات بهداشتی در سطح کتابخانه‌های عمومی ارائه دادند.
  
تعداد بازديد اين صفحه: 77