مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز خبر داد؛ کودکان فردیسی کتابخانه‌دار می‌شوند با همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و شورای اسلامی و شهرداری فردیس، کتابخانه تخصصی کودک در پارک تندرستی فردیس در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با همراهی کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه‌های اداره‌کل؛ ملیحه اکبری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی فردیس؛ علی خوشگرد، معاون شهردار فردیس؛ جمعی از اعضای شورای اسلامی این شهرستان و تعدادی از اهالی رسانه از محل کتابخانه تخصصی کودک در پارک تندرستی فردیس بازدید کردند.

در این بازدید، احمدعلی هراتی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با اشاره به اینکه این کتابخانه، اولین کتابخانه تخصصی استان البرز برای کودکان خواهد بود افزود: با همکاری شایان تقدیر شهرداری و شورای اسلامی فردیس خوشبختانه این اتفاق خوب رقم خورده و بزودی با تجهیز این مکان، کودکان عزیز فردیسی از فضای ویزه کتابخوانی همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی برخوردار خواهند شد.

هراتی ادامه داد: به حول و قوه الهی، این کتابخانه یک کار ماندگار در عملکرد شورای اسلامی و شهرداری فردیس خواهد بود چرا که حضور کودکان در فضایی ویژه و دلنشین موجب ترغیب آن‌ها به کتابخوانی و انس بیشتر با کتاب شده و آن‌ها را با دیدگاه مترقی فرهنگی پرورش خواهد داد.

وی در خاتمه خاطر نشان شد: رسالت ما فرهنگی است و امروز و در یک همت مجدانه و جهادگرانه، در کنار شورای اسلامی و شهرداری فردیس مقرر کردیم این فضا همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی در اختیار شهروندان فردیسی قرار گیرد.

ملیحه اکبری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی فردیس نیز در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر ویژه از مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و به تبع آن اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس خطاب به مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: مجموعه کتابخانه‌های عمومی با مدیریت شایسته جنابعالی به عنوان یکی از مدیران نام‌آشنای حوزه فرهنگ، فعالیت‌های هدفمند و با برنامه‌ای را برای ارتقاء سطح فرهنگی استان و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد و همکاری با این مجموعه پویا و تلاشگر موجب خرسندی است.

اکبری در ادامه با ابراز امیدواری از راه‌اندازی موفق این کتابخانه به عنوان گامی مهم برای همکاری مشترک شورای اسلامی و مجموعه کتابخانه‌ها بیان داشت: وجود مکان‌های تخصصی، موجب بهره‌مندی بیشتر جامعه هدف از امکانات موجود بوده و کیفیت ارائه خدمات را نیز بهبود خواهد بخشید.

سعیدی، عضو شورای اسلامی فردیس نیز در این بازدید با اشاره به رسالت شهرداری در اصلاح ساختارها و بهبود خدمات شهری برای عموم شهروندان بیان داشت: با بررسی انجام شده، محیط‌های مناسب برای افزایش سرانه فضاهای فرهنگی وجود دارد که علاقه‌مندیم از آن‌ها در راستای توسعه کمی فضاهای کتابخانه‌ای در شهرستان بهره ببریم.

وی با تاکید بر جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه پایدار شهری اذعان داشت: همکاری و تعامل با مجموعه کتابخانه‌ها در واقع خدمت به ارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه و تحقق بخشی از حقوق شهروندی است که با همه توان در این مسیر گام برمی داریم.

علی خوشگرد، معاون شهردار فردیس نیز در این بازدید با اشاره به نگاه مثبت مدیریت شهری فردیس جهت بهسازی و بازسازی اماکن در اختیار خود جهت بهره‌مندی بیشتر شهروندان فردیسی اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری فردیس با همه توان از ارتقاء سطح فرهنگی شهر حمایت می‌کند و تعامل سازنده‌ای را با مجموعه کتابخانه‌ها در این زمینه خواهد داشت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 64