در راستای توسعه فضای کتاب و کتابخوانی صورت گرفت: رایزنی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نظرآباد با مسئولین شهرستان طالقان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نظرآباد در راستای توسعه فضای کتاب و کتابخوانی با مسئولین شهرستان طالقان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، ابوالفضل آزاد فلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نظرآباد و مسئول پیگیری امور کتابخانه‌ها و خزانه‌داری انجمن کتابخانه‌های عمومی طالقان در راستای بررسی زمینه توسعه فضای کتاب  و کتابخوانی طالقان در دیدارهای جداگانه با مسئولین این شهرستان به دیدار و گفتگو پرداخت.

وی با بیان اینکه پیرو بیست و دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان و ضرورت تسریع در پیگیری امور کتابخانه‌ای این شهرستان، به عنوان سرباز ولایت در جبهه فرهنگی تمام توان خود را برای خدمت به مردم شریف شهرستان طالقان به کار گرفته‌ایم، تصریح کرد: معرفی کتاب و آثار حضرت آیت الله خامنه ای و طرح رونمایی کتاب  از اقداماتی است که در این زمینه در دست اقدام است.

وی در ادامه با اشاره به دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید فضل اله حسینی، امام جمعه شهرستان طالقان عنوان کرد: حجت الاسلام والمسلمین حسینی در این دیدار با بیان اینکه شهرستان طالقان فاقد کتابخانه عمومی می‌باشد، خواستار برنامه‌ریزی دقیقی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با اجرای عوامل تشویقی و برگزاری مسابقات کتابخوانی در نقاط مختلف شهرستان شد.
 

دیدار با علی قاسمپور شهردار شهر طالقان از دیگر برنامه‌های ابوالفضل آزاد فلاح بود که در این جلسه تعیین مدت زمان یک هفته‌ای جهت مبادله تفاهم نامه تملک دارایی در جهت ادامه و تکمیل پروژه کتابخانه عمومی شهرستان طالقان، درخواست تهاتر بدهکاری نیم درصد سهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها و معرفی کتاب در جلسات برگزار شده در واحدهای شهرداری مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
 

مسئول پیگیری امور کتابخانه‌ها و خزانه‌داری انجمن کتابخانه‌های عمومی طالقان اظهار داشت: در دیدار با کریم شریف کاظمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مقرر شد 6000 نسخه کتاب موجود در فرهنگسرای جلال آل احمد به کتابخانه عمومی در حال احداث شهرستان طالقان تخصیص یابد.

آزادفلاح خاطرنشان کرد: در دیدار با محمود آقابراری، سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان طالقان به تبادل نظر در جهت اجرای مفاد تفاهم نامه اداره آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی نظیر برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، جمع‌خوانی، حضور کارشناسان کتابخانه‌ها در مدارس پرداخته شد که سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان طالقان درراستای اجرایی کردن این موارد اعلام آمادگی کرد.
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 68