با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد: جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی کرج، ماهدشت، گرمدره، محمدشهر، آسارا و کمالشهر با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی کرج، ماهدشت، گرمدره، محمدشهر، آسارا و کمالشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی کرج، ماهدشت، گرمدره، محمدشهر، آسارا، کمالشهر با حضور غفور قاسم پور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛علیرضا مسچیان، بخشدار مرکزی؛ حسین قهرمان پوران، رئیس شورای اسلامی کمالشهر؛ سعید صفری، شهردار محمدشهر؛ مهدی ناصری مقبل، شهردار کمالشهر؛ علی معدنی پور، معاون مدیرکل کتابخانههای عمومی استان؛ حسین ذکریاپور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج؛ محمدسعید حمزوی، مدیرعامل انجمن دوستداران کتاب و کتابخوانی کرج؛ جمعی از اعضای شورای شهر شهرستان کرج و سایر اعضاء انجمن در سالن جلسات فرمانداری کرج برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، با اشاره به اینکه امروز کتابخانه‌ها به عنوان پایگاه فعال اجتماعی در سطح جامعه مشغول خدمات رسانی هستند، اظهار داشت: کتابداران توانمند و پرتلاش ما با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها را به سوی کتاب و کتابخوانی تشویق و ترغیب می‌کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به جمعیت بالای شهرستان و مطالبه گسترده مردمی برای توسعه فضاهای کتابخانه‌ای به ویژه ایجاد کتابخانه مرکزی، این امر در دستور کار ویژه اداره کل قرار گرفت و با وفاق و همدلی مثال زدنی مقامات و مسئولان عالی استان و حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مراسم باشکوه کلنگ زنی کتابخانه مرکزی برگزار و مراحل ساخت آن در حال پیگیری است.

هراتی با اشاره به نقش برجسته خیرین کتابخانه‌ساز در تسریع روند توسعه فضای کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: خیرین نیک اندیش البرزی می توانند با مشارکت مادی و معنوی خود نقش موثری در این راستا داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین ضمن دعوت از همه مردم، مسئولین و مدیران استان جهت بازدید و حضور درکتابخانه‌ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت والای کتابداران و کارکنان استان فضای خوبی برای بهره‌برداری شایسته همگان در این محیط‌های دلنشین علمی و فرهنگی فراهم آمده است.

غفور قاسم پور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در این جلسه اظهار داشت: مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان با داشتن دغدغه فرهنگی بویژه در مقوله کتاب و کتابخوانی با تمام وجود پیگیر ارتقاء شاخص‌های کتابخانه‌ای و کتابخوانی هستند که قطعاً در پررنگتر نمودن نقش کتاب در جامعه و گسترش فرهنگ مطالعه و قرار دادن کتاب در دسترس مردم راهگشا و موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است که تاثیر بسیار زیادی در بالارفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی مردم خواهد داشت بنابراین ترویج و توسعه کتابخوانی در بین آحاد مردم، همکاری و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی شهرستان در ترویج مطالعه مفید و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه باید در اولویت اهداف این انجمن باشد.

فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌های فرمانداری شهرستان جهت حمایت از کتابخانه‌های عمومی استفاده خواهیم کرد، خاطرنشان شد: توسعه و ترویج فراگیر مطالعه و ترغیب عموم مردم جامعه به کتابخوانی نیازمند همکاری سایر ادارات و دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان با اداره کل کتابخانه‌های عمومی است.

قاسم پور با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در مورد کتاب و کتابخوانی و دغدغه بالای ایشان در این حوزه، ابراز امیدواری کرد که با برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوع و جذاب در سطح کتابخانه‌ها، شاهد موفقیت‌های بیش از پیش در ارتقاء سرانه مطالعه در سطح جامعه باشیم.

در ادامه جلسه سایر اعضای انجمن به بحث و تبادل نظر و ارائه دیدگاه‌ها و برنامه‌های پیشنهادی در خصوص مسائل مطرح شده، پرداختند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 54