در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) بررسی شد؛ تفکر شهيد 13 ساله ديروز و نوجوان سيزده ساله امروز! در نشست جمع‌خوانی، انديشه شهيد نوجوان سيزده ساله ديروز با نوجوان نسل امروز انقلاب در كتابخانه حضرت وليعصر (عج) شهرك وحدت هشتگرد پیوند خورد.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، در آستانه هفته دفاع مقدس و تكريم و تعظيم ارزش‌هاي انقلابي، با بازخواني زندگاني شهيد فهميده، نوجوانان سيزده ساله امروز با انديشه‌هاي ناب و اسلامي اين شهيد عزيز 13 ساله آشنا شدند.

مسئول كتابخانه عمومی حضرت وليعصر (عج) شهرك وحدت هشتگرد با تشريح اين برنامه گفت: كتابخانه‌هاي عمومي با معرفی کتاب‌هایی جذاب همواره تلاش کرده‌اند سهم بسزایی در پیوند بین نسل جديد با انديشه‌هاي ناب و ارزش آفرين ایران اسلامی داشته باشند، انديشه هايي از جنس ايثار و شهادت، حريت و آزادگي!

سعيده عبدالملكي در ادامه افزود: در این برنامه جمع‌خواني كه جمعی از نوجوانان حضور داشتند، كتاب زندگانی «شهيد فهميده» جمع خواني شد و سپس نوجوانان درباره این شهيد باهم به گفتگو پرداختند که البته زاويه نگاه‌هاي نسل جديد با انديشه‌هاي ايثارگرانه شهيد فهميده نیز به نوبه خود بسيار جذاب و قابل شنيدن بود.

وي خاطرنشان شد: اعضاي كودك و نوجوان این كتابخانه در جلسات هفتگی خود هربار به معرفی و جمع‌خوانی یک کتاب می‌پردازند و درباره موضوع کتاب و داستان‌های آن با نگاهی تحلیلگرایانه به تبادل نظر می‌پردازند که این موضوع علاوه بر ترویج کتابخوانی، در تقویت توانایی تفکر و  ایجاد چالش و اندیشه‌ای نو  در بین آنان بسیار موثر است.

گفتنی است؛ كتابخانه عمومی حضرت وليعصر (عج) در شهرك وحدت، انتهاي خيابان چمران و در خيابان وليعصر (عج) در فضايي بالغ بر 600 متر مربع ميزبان همه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.

 [PageVisit]