6

1

2

3

5

4

13

8

10

12

11
با حضور فعال اعضای کتابخانه صورت گرفت؛ کتابخانه عمومی بقیه‌الله در قاب محرم کتابخانه عمومی بقیه‌الله ساوجبلاغ با حضور فعال اعضای کتابخانه، سرشاز از شور و شعور حسینی بود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان البرز همزمان با ایام محرم و عزاداری‌های حسینی، کتابخانه عمومی بقیه‌الله شهرستان ساوجبلاغ با اجرای برنامه‌های متنوعی به استقبال تاسوعا و عاشورای حسینی رفت.

در ابتدای این مراسم که با استقبال شایسته اعضا و خانواده‌هایشان همراه بود، قاری مطرح استانی، محمدسینا قاسمی آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت کرده و سپس دو نفر از نوجوانان عضو کتابخانه به مداحی و نوحه‌سرایی پرداختند.

همچنین نشست جمع‌خوانی از کتاب قصه‌های عاشورایی توسط ۵ نفر از اعضای کودک و نوجوان و برگزاری مسابقه نقاشی مرتبط با این ایام نیز بخش‌های دیگری از برنامه‌های اجرایی در این کتابخانه به مناسبت ایام محرم بود.

روح‌الله طیبی، مسئول کتابخانه عمومی بقیه‌الله با اشاره به حضور پرشور نوجوانان در این مراسم بیان داشت: برگزاری مراسم و برنامه‌هایی از این دست علاوه بر معرفی معارف ناب عاشورایی در انتقال مضامین ارزشمندی همچون ایثار، شهادت و آزادگی نیز در بین نسل جوان سهم بسزایی دارد و می‌تواند دل‌های پاک و بی‌آلایش نوجوانان و جوانان را با ائمه اطهار(علیه السلام) گره زده و موجب تعمیق شور و شعور حسینی در بین این عزیزان باشد.
گفتنی است در خاتمه مراسم،  شال‌بندهای متبرک به ضریح مقدس اباعبدالله الحسین به حضار اهدا شد و حال و هوای دیگری به فضای جلسه بخشید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 49