4
در راستای هم‌افزایی سازمانی صورت گرفت؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای تبیین اهمیت سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها با مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در راستای تبیین اهمیت سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها با حسن فلاح پور، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های استانداری البرز از توسعه فضای کتاب و کتابخوانی در استان اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک امر فرادستگاهی است که نیازمند همیاری و همکاری همه بخش ها و دستگاه‌های دلسوز در این زمینه است.

وی با اشاره به نشست هم اندیشی فرمانداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان البرز که سال گذشته با محوریت کتابخانه‌های عمومی برگزار شد، خاطرنشان شد: پیرو برگزاری این همایش خوشبختانه اتفاقات مبارکی را در زمینه همکاری‌ها در سطح استان شاهد بودیم که امیدواریم با پیگیری بیش‌از پیش این روند گسترش یابد.

هراتی ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک و با همیاری معاونت عمرانی و دفتر امور شهری و شوراهای استانداری دومین همایش هم‌اندیشی شهرداران با محوریت کتابخانه‌های عمومی برگزار شود تا اقدامات تکمیلی در زمینه توسعه تعامل شهرداری‌ها و کتابخانه‌ها صورت پذیرد.

حسن فلاح پور، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای نیز  دیدار با اشاره به اهمیت ترویج کتابخوانی در جامعه گفت: تعامل شهرداری‌ها با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان  به منظور همکاری و همیاری بیشتر در عرصه ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار ضروری است.

وی با تاکید بر اهمیت نقش کتابخوانی در توسعه پایدار جوامع، نقش شهرداري‌ها را در امور فرهنگي اثرگذار و حساس ارزيابي كرده و بيان داشت: با توجه به ضرورت وجود فضاهای کتابخوانی و ارائه خدمات بهتر برای هم‌استانی‌های کتابدوست البرزی، انتظار می‌رود شهرداران نسبت به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند و این امر جزو برنامه‌هاي اولويت دار مديران شهري قرار بگيرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 29