با تقدیر از 68 برگزیده صورت گرفت؛ آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان‌های کرج و فردیس در آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی کرج و فردیس از 68 نفر از برگزیدگان تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای منتخبین شهرستان‌های کرج و فردیس، با حضور مریم اسماعیلی‌فرد، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حسین پارساتبار، مدیریت امور شعب بانک تجارت استان؛ علیرضا رحیمی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج؛ سرهنگ صادقی، معاونت فرهنگی سپاه امام حسن مجتبی(ع)؛ ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ رضا نصرتی، رئیس شورای اسلامی شهر مشکین‌دشت؛ خانم کولیوند، مسئول بانوان ستاد اقامه نماز جمعه شهر فردیس؛ جمعی از خیّرین کتابخانه‌ساز؛ مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی کرج و فردیس و  اهالی فرهنگ و رسانه در مرکز همایش‌های شهدای پردیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد.

در این مراسم مریم اسماعیلی‌فرد، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری که به نمایندگی از عزیزاله شهبازی،  استاندار البرز در این مراسم حضور داشت، گفت: استانداری البرز همواره خود را حامی کتاب و کتابخوانی دانسته و از هیچ تلاشی در راستای اعتلای جایگاه کتاب در سطح جامعه و در بین علاقه‌مندان آن کوتاهی نخواهد کرد.

اسماعیلی ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در جمع کتاب‌خوانان و اهالی فرهنگ استان، اظهار داشت: حضور فعال والدین در کنار کودکان در این جشنواره اتفاق شایسته‌ای است که باید ارج نهاده شود و بیشتر به آن توجه گردد چراکه کودکان از رفتار مطالعاتی والدین خود یاد می‌گیرند که کتاب بخوانند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، تاکید کرد: کسی که با کتاب انس بگیرد در واقع جهانی از اطلاعات را به خانه ذهن خود راه داده است و با بهره‌گیری مناسب و به جا از آنها می‌تواند با انتخاب‌های درست، زندگی شاد و سالمی را پیشرو داشته باشد.

وی با تاکید بر اثرات مثبت کتاب‌خوانی در جمع خانواده‌ها بیان داشت: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی مغتنم برای خانواده‌ها بود تا علاوه بر ایجاد فضای مطالعه در بین اعضای خانواده با زندگانی و شخصیت ائمه اطهار(علیهما السلام) نیز آشنا شوندکه بی‌تردید در تحکیم باورهای دینی جوانان و نوجوانان و همچنین حرکت در مسیر تعالی اثرگذار خواهد بود.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم فهیم و کتابدوست البرزی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: مشارکت بیش از 22 هزار نفری مردم علاقه‌مند استان در این جشنواره و رشد 170 درصدی آن نسبت به سال گذشته حاکی از ارتباط‌گیری خوب مردم با این جشنواره است که امیدواریم این روند روبه رشد در سال‌های آتی نیز بیشتر گردد.

وی با بیان اینکه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سعی کرده در مسیر حرکت رو به رشد خود از رهنمودهای بزرگان استان بهره ‌گیرد بیان داشت: گسترش فضاهای کتابخانه‌ای یکی از تاکیدات آیت الله حسینی همدانی نماینده معزز استان و امام جمعه کرج بوده و هست که خوشبختانه با وفاق مسئولین استانی تلاش کردیم در رویداد بزرگ فرهنگی، کلنگ زنی کتابخانه مرکزی استان به عنوان یکی از مطالبات به حق مردم استان البرز و همچنین راه‌اندازی چندین فضای کتابخانه‌ای در استان به آن جامعه عمل بپوشانیم.

هراتی اظهار داشت: گسترش فضای کتابخانه‌ای و ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه یک ضرورت است که با توجه به وجود پتانسیل خوب البرزی‌ها در حوزه کتابخوانی می توان با همراهی و همکاری همه دستگاه ها و ادارات به این مهم دست یافت.

در خاتمه این مراسم نیز از 44 نفر از برگزیدگان شهرستان کرج و 24 نفر برگزیده شهرستان فردیس تقدیر به عمل آمد که به شرح زیر است:

برگزیدگان شهرستان کرج:

در بخش نقاشی کودک: نرگس آدینه، هستی بیات، کوروش کارگرجواهرساز، سلاله یادگاری یوسف.

در بخش پویش کودک: عطیه اصدقپور و ملودی علیزاده.

در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان: حنانه بیات، علی اکبر جمالی، علی اسماعیلی، دنیا قره حسنی، محمدسعید تقی‌‍خانی، فاطمه خدارحمی، زهرا زارع، مهدی یاری، عاقله امیری، کیانا جمشیدی، فاطمه بابایی، محمد صباغی، پیمان شکری.   

در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال: امیر حسین تقی خانی، امیر سلمانی، امیرحسین منصور گرگانی، مریم جوادی، سمیرا بهروش، حسین برقی، سام فلاحی، مونا عیسی زاده، نیلوفر دارایی، فاطمه قیاسی، مرضیه عبدالخالقی، احسان شکرزبان، زهرا علیشاهی، زهرا ابویی مهریزی، ثریا بیات، راضیه اخلاقی، رقیه حاج نیا، محمدحسین مرادی، سهیلا فکوری، طاهره عباسپور، معصومه نعمتی، عزیز نصیری، جواد بازرگانیان.

در بخش خانوادگی: مهتاب نیک‌روش، ملک‌سیما تقی‌زاده.

برگزیدگان شهرستان فردیس:

در بخش نقاشی کودک: آیدا دانشورمقدم، یکتا قمرپور، کیارش اعتمادی.

در بخش پویش کودک: امیرحسین صالحی، امین بیگناهی، آذین ‌انصاری، ستایش محظوظی.

در بخش نقاشی نوجوان: عطرین خدابنده‌لو.

در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان: هلن زند، امیر ایمانی، هستی شریعتی، رویا عشایری، حنانه مقدادی.

در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال: مریم فرح بخش، مائده فروتن، ثودابه حسینی، طاهره اسدی، سعیده اسماعیلی، مریم جودکی، مرتضی اصغردخت، گلشن شیرمحمدی، ابوالفضل قنبری، زهرا ساعتساز.

در بخش خانوادگی: علی اکبر مسجودی.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 128