با هدف بررسی مسائل اعضای نابینا صورت گرفت؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرعامل جامعه نابینایان کرج با هدف بررسی مسائل اعضای نابینا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرعامل جامعه نابینایان کرج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در بخش نابینایان کتابخانه عمومی امیرکبیر با حمید امیدوارنیا، مدیرعامل جامعه نابینایان کرج دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با اشاره به برنامه‌ریزی لازم جهت استفاده نابینایان از امکانات کتابخانه‌های عمومی بیان داشت: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در قبال کاربران نابینا و کم‌بینا مسئولیت مهمی را برعهده دارد و از این رهگذر همواره تلاش داشته زمینه‌ مناسبی را برای استفاده این افراد از کتابخانه‌های عمومی فراهم آورد.

وی افزود: راه‌اندازی بخش ویژه نابینایان در کتابخانه عمومی امیرکبیر و تجهیز آن به منابع بریل و گویا همراه با استقبال جامعه نابینایان از این بخش ما را با نیازهای این گروه آشناتر کرد و در همین راستا با نگاه ویژه به تسهیل شرایط بهره‌گیری نابینایان از امکانات و خدمات کتابخانه‌ای تاکنون از هیچ همکاری در این زمینه فروگذار نبوده‌ایم.

حمید امیدوارنیا، مدیرعامل جامعه نابینایان استان البرز نیز در این دیدار ضمن تقدیر از توجه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به موضوع کتابخوانی نابینایان اظهار داشت: یکی از عمده مشکلات نابینایان در کتابخانه‌های عمومی کمبود منابع بریل است که امیدواریم با تعامل سازنده جامعه نابینایان و اداره‌کل کتابخانه‌ها بتوانیم بخش قابل توجهی از آن را حل کنیم.

وی تاکید کرد: کتاب و کتابخوانی یکی از ابزارهای توانمندسازی و ورود افراد نابینا به متن جامعه است که اگر بتوانیم این بخش را در سایر شهرستان‌های استان البرز نیز پیاده کنیم قطعا تعداد بیشتری از جامعه نابینایان از موهبت کتابخوانی بهره خواهند برد.

 [PageVisit]