با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان برگزار شد با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان با حضور بهنام جهانی، فرماندار شهرستان طالقان؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ علی قاسم‌پور، شهردارطالقان؛ کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های ادراه‌کل؛ مهدی قهرمانی، بخشدار بالاطالقان؛ کریم شریف کاظمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طالقان؛ میثم شیخ‌حسنی، رئیس اداره امور همکاری‌ها؛ اعظم کرمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری طالقان برگزار شد.

در این جلسه، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با  بیان گزارشی مختصر از وضعیت فضاهای کتابخانه‌ای در استان بیان داشت: ارتقاء کیفیت خدمات کتابخانه‌ای، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و پاسخگویی جامع به نیاز کاربران در کتابخانه‌های عمومی مستلزم وجود فضاهای مناسب کتابخانه‌ای است که تلاش داریم در همه مناطق استان البرز، این امکان را ایجاد کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه راه‌اندازی کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه از اولویت‌های اداره‌کل است بیان داشت: با حمایت مسئولین استانی و فرماندار و شهردار طالقان خوشبختانه امروز شاهد روند تکمیل ساخت یک باب کتابخانه عمومی در این شهرستان هستیم که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک افتتاح گردد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب عموم مردم از کتابخانه‌های عمومی، وجود فضاهای کتابخانه‌ای در هر منطقه‌ای یک ضرورت انکارناپذیر است و انتظار می‌رود با مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی بتوان زمینه توسعه و احداث مجموعه‌های کتابخانه‌ای و فرهنگی متعدد را در مناطق مختلف این استان فراهم  کرد تا علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در محیطی آرام و امن بتوانند از خدمات کتابخانه ای بهره ببرند.
فرماندار طالقان نیز در این جلسه، با اشاره به اهمیت کتابخانه‌های عمومی در ارتقاء سطح فرهنگی استان بیان داشت: وجود کتابخانه‌های عمومی نه تنها یک مهم بلکه یک ضرورت انکاناپذیر است و تلاش در راستای ارتقاء کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی در واقع حرکت در مسیر توسعه پایدار اجتماعی است.

جهانی همچنین از کتابخانه به عنوان یکی از نهادهای مهم و اثرگذار در پیشرفت هر جامعه‌ای یاد کرد و گفت: ایجاد زمینه کتابخوانی و ترویج مطالعه یک حرکت عمومی و همگانی است که فرمانداری نیز به سهم خود تلاش می‌کند در اعتبارات بودجه‌ای سال 98 خود نگاه ویژه‌ای به این مهم داشته باشد.

گفتنی است در حاشیه این جلسه، محمود بهمنی، نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شوراي اسلامي با حضور در محل احداث کتابخانه عمومی شهرستان طالقان،  از نزدیک در جریان روند راه‌اندازی این پروژه قرار گرفت.

وی در این خصوص ابراز امیدواری کرد به همت همه مسئولین زیربط در این پروژه، اولین کتابخانه عمومی شهرستان طالقان در هفته دولت امسال افتتاح و جهت استفاده عموم مردم این شهرستان آماده بهره‌برداری گردد..

 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]